TwitterFacebook

XXII pielgrzymka w intencji trzeźwości

Dziś (5 lipca) 22. pielgrzymka w intencji trzeźwości wyruszyła na szlak, spod Sanktuarium pw. Świętego Antoniego Padewskiego w Ostrołęce. Mottem przewodnim pielgrzymki jest hasło: „Młodzi trzeźwi i wolni”.

Ta główna intencja jest ciągle aktualna i jeszcze przez wiele, wiele lat będziemy musieli chodzić na naszą pielgrzymkę. Często ze względu na tych którzy chorują i cierpią. Nie potrafią żyć na trzeźwo a współczesny świat nie pomaga im wyjść z nałogu mówił ks. Tomasz Wilga Diecezjalny Duszpasterz Trzeźwości.

Coraz więcej osób uzależnia się od alkoholu. Wytworzyła się pro-alkoholowa mentalność. Ludzie zaczęli identyfikować alkohol jako substancje podobną do każdej innej substancji spożywczej która powinna być obecna zawsze i wszędzie w naszym życiu osobistym, rodzonym czy narodowym. Oczywiście tak nie jest.

Alkohol jest substancja psychoaktywną i przynosi wiele szkód nie tylko w życiu osobistym czy rodzinnym ale i społecznym. Dlatego z całego serca dziękuje tym którzy podjęli się trudu wysiłku aby przemarzyć tą drogę z Ostrołęki do Niepokalanowa do wielkiego świętego Maksymiliana Marii Kolbego który troszczył się o trzeźwość naszego narodu. Dziękuje tym którzy pielgrzymują po to aby wynagradzać Bogu za grzech pijaństwa ale i prosić Pana Boga o trzeźwość naszych rodzin rodzin i całego narodu – mówił Biskup Tadeusz Bronakowski.

Pielgrzymka podzielona jest na 7 etapów. Do przejścia pielgrzymi maja około 163 km. Na miejsce dotrą 11 lipca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *