TwitterFacebook

Ostrów Maz.: SKO podtrzymuje postanowienie burmistrza w sprawie stacji paliw

Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Ostrołęce zbadało sprawę pomysłu powstania stacji paliw w Ostrowi Mazowieckiej naprzeciwko zabytkowego kościoła. Jak powiedziała nam prezes Halina Kwiatkowska, kolegium podtrzymało postanowienie burmistrza w sprawie opinii środowiskowej.

Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Ostrołęce postanowieniem z dnia 9 sierpnia 2018 roku utrzymało w mocy postanowienie burmistrza Ostrowi Mazowieckiej w przedmiocie nałożenia obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko i określenia zakresu raportu oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, jeśli chodzi o inwestycję w postaci budowy stacji paliw przy ul. 3 Maja w Ostrowi Mazowieckiej […] – informuje SKO w Ostrołęce.

Na obecnym etapie nie jest przesądzone, że stacja ma stanąć naprzeciwko kościoła, ale raport jest konieczny. Ten ułatwi ustalenie wszystkich potencjalnych zagrożeń związanych z realizacją inwestycji bądź je wykluczy.

Inwestor do 20 września ma możliwość zaskarżenia tego postanowienia za pośrednictwem Samorządowego Kolegium Odwoławczego do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Warto dodać, że akty administracyjne wydane przez Kolegium w trybie odwoławczym są ostateczne, czyli wykonalne.

EN

1 komentarz

  1. zszokowana Odpowiedz

    Jestem w szoku jak można pozwolić na budowę stacji paliw w samym środku miasta, na dodatek obok największej, zabytkowej świątyni w mieście. Litości….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *