TwitterFacebook

Elektryczne skutery ponownie w Ostrowi Mazowieckiej

Mogą zostawić samochód w garażu i wspierać ekologię. Ponad 20 skuterów elektrycznych jest od dziś (01.04) ponownie do dyspozycji mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej. Samorząd kontynuuje projekt wypożyczalni elektrycznych jednośladów. Inicjatywa okazała się w mieście hitem.

Program pilotażowy, który realizowany był na przełomie lipca-października ubiegłego roku odbił się pozytywnym echem wśród mieszkańców. Bardzo dobry odbiór akcji mającej na celu poprawę komunikacji oraz alternatywę dla transportu w mieście i powiecie. zaskoczył nawet organizatorów. – W tamtym roku mieliśmy do dyspozycji 20 skuterów, dostępnych w różnych miejscach, a jeżeli chodzi o zainteresowanie tą inwestycją, to statystyki mówią same za siebie – mówi Michał Kulesza, kierownik biura promocji miasta.W ciągu trzech miesięcy mieliśmy około 1 tysiąca 800 wypożyczeń, a średnia długość jednorazowego przejazdu wynosiła 14 kilometrów. Punkty postojowe dla skuterów były rozmieszczone przy budynkach takich jak basen, szkoły, urząd miejski, ale i przy firmach prywatnych.

Proces wypożyczenia skutera jest bardzo prosty. Po zainstalowaniu aplikacji na telefon Blinkee city podchodzimy do jednego z ponad 10 miejsc udostępniających pojazd i po rejestracji karty płatniczej, powinniśmy zobaczyć panel uruchamiający jednoślad. Mimo, że sam pomysł wydaje się bardzo innowacyjny i teoretycznie powinien trafiać głównie do młodych ludzi, coraz więcej osób w starszym wieku korzystało z wypożyczalni.
Proporcja wiekowa użytkowników normuje się – zauważa kierownik biura promocji miasta Ostrów Mazowiecka. Wiele firm jest zainteresowanych posiadaniem takiej wypożyczali obok swoich budynków, żeby ułatwić pracownikom przemieszczanie się do pracy. Widać, też że, zwłaszcza w weekendy, jest to atrakcyjna forma przemieszczania się, z której korzystali mieszkańcy w różnym wieku, chcący odwiedzić pobliskie miejscowości.

Akcja rozwinie skrzydła jeszcze bardziej. Jak powiedział Michał KuleszaProgram prawdopodobnie będzie rozszerzany o inne elementy. Bardzo możliwe, że mieszkańcom zostaną również udostępnione hulajnogi elektryczne, ale na tę chwilę ciężko powiedzieć, czy stanie się to w tym roku.

Cena wypożyczenia skutera zmieniła się z ubiegłorocznych 4 złotych na 2 złote 90 groszy za 10 minut. Jednoślady będzie można wypożyczać do października.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *