TwitterFacebook

Gabinety stomatologiczne wracają do szkół

Są wyposażone w wysokiej klasy sprzęt medyczny, i już leczą zęby uczniów. Gabinety stomatologiczne wróciły do szkół w gm. Ostrów Mazowiecka. W całym kraju Ministerstwo Zdrowia dofinansowało 23 placówki w tym aż 3 w gminie, dzięki temu lepiej zadbamy o najmłodszych podkreśla wójt Waldemar Brzostek :

Pomysł składania wniosków o dofinansowanie na gabinety pojawił się po analizie danych statystycznych dotyczących próchnicy wśród dzieci i młodzieży. Dane są zatrważające okazało się że ponad 94 % dzieci ma próchnice. Statystycznie każde dziecko ma zarażonych 8 zębów. Dlatego jak tylko pojawiła się możliwość pozyskania środków. Zaczęliśmy się o nie ubiegać. Mogliśmy złożyć tylko na 3 punkty i tak zrobiliśmy. Udało się – dodaje wójt.

Gabinety są w 3 szkołach, ale korzystać mogą uczniowie z całej gminy. Punkty wróciły do szkół w Jelonkach, Jasienicy, Nagoszewie. W Sumie gmina ma 13 szkół, jak podkreśla będzie organizowała dowóz uczniów na badania kontrolne. Po kontroli będzie również możliwość dalszego bezpłatnego leczenia w gabinetach. Decyzję będą musieli podjąć już sami rodzice uczniów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *