RN
TwitterFacebook

GD: Paweł Radomski – Dom z sercem – z potrzeby serca

Spokój, bardzo dobre warunki socjalne, opieka medyczna na właściwym poziomie, wyposażenie umożliwiające prowadzenie rehabilitacji pod nadzorem wykwalifikowanych fizjoterapeutów, a wszystko z myślą o zaspokojeniu potrzeby poczucia bezpieczeństwa osób przebywających w Domu Opieki Społecznej w Komorowie, obok Ostrowi Mazowieckiej. Dom nie bez racji nosi nazwę „Dom z sercem”.

„Dom z sercem” funkcjonuje od 2015 roku. Powstał z inicjatywy Pawła Radomskiego. Od zamiaru do jego sfinalizowania minęły dwa lata. To czas na obserwację i krystalizowanie pomysłów na to jak taki dom powinien funkcjonować, a także czas pracy w tego typu placówkach. Czas, który zaprocentował i umocnił w zamyśle pana Pawła o uruchomieniu podobnego azylu właśnie w Komorowie. Zapytany dlaczego to zrobił – mówi, że z potrzeby serca, choć nie tylko:

– Z potrzeby serca, ale też z potrzeby naszego regionu. A Komorowo? Ponieważ stąd pochodzę, wiem, że tu są dobrzy ludzie i wspaniałe miejsce pełne historii.

„Dom z sercem” z pełnym zakwaterowaniem może pomieścić jednocześnie 50 osób. Są to w przeważającej większości osoby w podeszłym wieku, wymagające nieustannej opieki. Ta praktycznie zagwarantowana jest od rana, do rana dnia następnego. W ciągu dnia pracownicy domu opieki organizują pensjonariuszom nawet do 11 godzin zajęć, w zależności od potrzeb i indywidualnych możliwości każdej z osób. Poza tym są też wyjścia do kina, wyjazdy do teatru czy też zwykły tak zwany czas wolny, który można spędzać na wiele sposobów.

– Naszą misją jest pomaganie mieszkańcom i ich rodzinom w uzyskaniu poczucia bezpieczeństwa (…) Staram się znać każdego (każdego pensjonariusza – dop. red) i myślę, że to mi wychodzi (…) My jesteśmy przedłużeniem rodziny, to są nasze babcie, nasi dziadkowie – dodaje Paweł Radomski.

„Dom z sercem” z programem „Nadzieja w regionie” odwiedziła Martyna Gardocka:

Poniżej pozostałe audycje z cyklu Gość Dnia Radia Nadzieja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *