RN
TwitterFacebook

Kiedy ruszy kino w Ostrowi?

Nie wiadomo kiedy kino w Ostrowi Mazowieckiej zostanie ponownie uruchomione. Już po raz trzeci jest przekładana data otwarcia wyremontowanego kina.

Od czerwca sala widowiskowo-kinowa jest zamknięta. Przez nieumiejętne zarządzanie były dyrektor Jacek Kalinowski doprowadził do trudnej sytuacji. Na początku czerwca zamknął budynek dla widzów, przygotowując wnętrze do remontu, jednak po ogłoszeniu przetargu okazało się że oferty, które wpłynęły są za wysokie i trzeba przetarg unieważnić. Środków nie było, wyłonionej w przetargu firmy też nie, a sala widowiskowo-kinowa stała pusta. Na domiar złego, dziś słyszymy że prawdopodobnie nie uda się otworzyć kina w styczniu – ale dlaczego? – nikt nic nie mówi. Brak środków, później nierozstrzygnięte przetargi, a teraz przedłużające się prace wykończeniowe sprawiły że remont ciągnie się ponad pół roku. Gdy pytamy o planowany termin ponownego uruchomienia obiektu, słyszymy tylko zapewnienia, że wszystko jest na dobrej drodze.

Jak dowiedzieliśmy się, przyczyną opóźnień jest fakt że budynek nie jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Windy, toalety i specjalne podjazdy mają zostać wykonane dopiero w ostatnim etapie remontu. Ten jednak nie wiadomo kiedy się zakończy. Jedno jest pewne, w niedalekiej przyszłości obiekt czeka kolejny remont i kolejne miesiące nieczynnego kina.

TP

1 komentarz

  1. Olucha Odpowiedz

    Proponuję całkiem to zburzyć i wybudować nowe 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *