TwitterFacebook

Mieszkańcy ulicy Podstoczysko w Ostrowi Mazowieckiej doczekali się nowej drogi

Trwają prace drogowe przy przebudowie ulicy Podstoczysko w Ostrowi Mazowieckiej. Jest to blisko kilometrowy odcinek drogi prostopadłej do ulic Władysława Broniewskiego i ulicy Małkińskiej. Budowa jezdni jest dla mieszkańców długo oczekiwaną inwestycją.

W ramach inwestycji wybudowano kanalizację deszczową i sanitarną z przyłączami. Powstanie jezdnia o szerokości 6 metrów z chodnikiem po prawej stronie od ulicy Małkińskiej. – Jest to ważna dla Ostrowi Mazowieckiej droga, ze względu na bardzo gęstą sieć zabudowy, prawie kilometr długości, kilka zakładów pracy. Tam jest bardzo duży ruch. Dodatkowo po wybudowaniu ronda Pileckiego część tranzytu jadąca przez Ostrów w kierunku Małkini wybiera właśnie drogę przez ulicę Podstoczysko. Powoduje to zwiększenie ruchu na tej ulicy – mówi Jerzy Bauer, burmistrz Ostrowi Mazowieckiej.

Mieszkańcy miasta cieszą się z przebudowy drogi, wcześniej wyglądała ona fatalnie. W ciągu tej ulicy znajduje się zabudowa domów jednorodzinnych. Od dłuższego czasu mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali potrzebę budowy tej drogi. Chodzenie tą drogą było zawsze uciążliwe. Jak padał deszcz zawsze stały kałuże, zaś w słoneczne dni kurz był nie do zniesienia – mówią mieszkańcy domów jednorodzinnych przy ulicy Podstoczysko.

Całkowity koszt inwestycji to ponad 2 miliony 661 tysięcy złotych. Miasto otrzymało dofinansowanie z wieloletniego rządowego Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019.

Prace budowlane potrwają do końca listopada.

EN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *