RN
TwitterFacebook

Ostrów Maz.: Nowi przewodniczący w Komisjach Rady Miasta

Odwołano przewodniczących dwóch Komisji Rady Miasta w Ostrowi Mazowieckiej. W Komisji Gospodarki Finansowej i Rozwoju Społeczno-Gospodarczego funkcji tej nie sprawuje już Beata Herman, a w Komisji Rewizyjnej – Edward Podbielski.

Nie wiem skąd taka decyzja. Nie podano uzasadnienia. Prawdopodobnie zmiany dotyczyły rozpoczętej kampanii wyborczej, tak to odbieramy wraz z kolegami. Po prostu jestem radną, która popiera działania burmistrza – mówiła radna Beata Herman

Grupa radnych stworzyła „jedenastkę”, uzyskała większość. Wcześniej odwołali przewodniczących rady, teraz tych dwóch komisji. Byłem przewodniczącym Komisji Rewizyjnej z uwagi na doświadczenie i wykształcenie zawodowe, ponieważ 6 lat byłem dyrektorem oddziału PKO w Ostrowi. Mnie tym odwołaniem nikt krzywdy nie zrobił – mówił radny Edward Podbielski.

O zmiany wnioskował radny Jacek Wilczyński. Jak to się mówi – demokracja rządzi. Stwierdziliśmy, że jak przewodniczącą Komisji Finansowej może być pani Beata Herman, jeśli jej mąż wykonuje prace na rzecz miasta zlecane przez burmistrza lub jednostki podległe. Jest to niehumanitarne. Tak nie powinno być. Myśleliśmy, ze pani przewodnicza sama zrezygnuje z tej funkcji. Z kolei, jeśli chodzi o Komisję Rewizyjną – tam powinien być ktoś z opozycji. Komisja ta jest po to, by badać jakieś trudne sprawy i niejasności. W tym przypadku, przewodniczącym był radny, który jest w koalicji z burmistrzem. Zatem, jak może kontrolować jego poczynania, czy urzędników? – wyjaśniał radny.

Nowym przewodniczącym Komisji Gospodarki Finansowej i Rozwoju Społeczno-Gospodarczego został Mariusz Kwiatkowski, a Komisji Rewizyjnej Jacek Wilczyński.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *