TwitterFacebook

Ostrów Maz.: Próba oszustwa metodą na „fałszywego policjanta”

„Fałszywi funkcjonariusze” nadal próbują oszukać mieszkańców powiatu ostrowskiego. Jednak ostrowianie są czujni i nie „nabierają się” na historie wymyślane przez oszustów.

Wczoraj po południu na numer stacjonarny 49-letniej ostrowianki zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza CBŚ. Mężczyzna zachęcał do potwierdzenia swojej tożsamości i poprosił o nie przerwanie połączenia a następnie wybranie nr 997. Wówczas do rozmowy dołączył się drugi mężczyzna który oznajmił, że 49-latka dodzwoniła się do Komendy Policji po czym potwierdził tożsamość ” fałszywego funkcjonariusza CBŚ”.

Dalszą część rozmowy 49-latka prowadziła z „fałszywym funkcjonariuszem CBŚ”. Oszust oświadczył, że na terenie Ostrowi Mazowieckiej doszło do oszustw podczas zaciągania pożyczek, które były przyznawane na fałszywe dowody osobiste. Następnie mężczyzna przyznał, że jedna z pożyczek została „zaciągnięta” na dane osobowe 49-latki. Mężczyzna zaczął wypytywać ostrowiankę o posiadane konta bankowe i ich stan.

Kobieta oświadczyła, że na jednym z kont posiada środki w kwocie kilkudziesięciu tysięcy zł nie podając jego numeru. Wówczas „fałszywy funkcjonariusz CBŚ” polecił przelanie wymienionej kwoty na podany przez niego numer rachunku bankowego co wg. niego miało pomóc w zatrzymaniu sprawców.

49-latka zorientowała się, że może to być próba oszustwa i oznajmiła, że nie chce poznawać numeru rachunku i nie będzie dokonywała żadnych przelewów po czym rozłączyła się. W ten sposób ostrowianka nie padła ofiarą „oszustwa na funkcjonariusza CBŚ”.

Jeszcze raz przypominamy mieszkańcom powiatu ostrowskiego aby w przypadku odebrania tego typu telefonu absolutnie nie dokonywać przelewów na podawane przez „fałszywych funkcjonariuszy Policji lub CBŚ”. Funkcjonariusze CBŚ/Policji nigdy nie informują „postronnych osób” o prowadzonych w sprawach czynnościach i nie proszą o przekazywanie ŻADNYCH PIENIĘDZY. Prosimy aby każdą tego typu rozmowę zgłaszać do KPP w Ostrowi Mazowieckiej pod nr 29 746 92 00 lub alarmowym 112.

Źródło: KPP Ostrów Mazowiecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *