TwitterFacebook

Ostrów Maz.: Przedszkolaki śpiewały o „Bogu i Ojczyźnie”[FOTO]

W Przedszkolu Miejskim nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej zorganizowano VI Przegląd Przedszkolnej Piosenki Religijnej. Motyw przewodni konkursu to nauka przez zabawę. Na scenie prezentowały się dzieci w wieku 5 i 6 lat.

Konkurs organizowano już po raz szósty. Udział w nim wzięli wychowankowie także  innych placówek miejskich – przedszkolach nr 2 i 3. Wydarzenie z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Tegoroczna edycja wpisuje się w Jubileusz 100 – lecia Odzyskania Niepodległości i z takim tematem zmierzyli się najmłodsi artyści.

Celem jest wzbogacenie formy przekazywania treści religijnej w przedszkolu poprzez zabawę, śpiew i przez obecność kapłana. Wspólne występy przed publicznością integrują dzieci z różnych przedszkoli. Tworzą wspólnotę nie tylko w przedszkolu ale w społeczności między przedszkolnej. Uczą się pokazywania swej wiary, nie wstydzenia się, nie zamykania wiary w domku, na katechezie, ale uczą się pokazywania tej wiary na zewnątrz, w większym gronie – mówi wychowawczyni Alina Pyśk.

Na scenie wystąpiło blisko 20 młodych artystów. Wszyscy uczestnicy zostali wyróżnieni upominkami w postaci książek.

EN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *