RN
TwitterFacebook

Ostrów Mazowiecka: Uroczyste przekazanie kluczy do Muzeum Domu Rodziny Pileckich [FOTO]

W niedzielę (06.19) w Ostrowi Mazowieckiej miało miejcie uroczyste przekazanie kluczy do Muzeum Domu Rodziny Pileckich. To pierwsze w Polsce muzeum poświęcone rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu. Żołnierzowi walczącemu w wojnie obronnej 1939 roku oraz członkowi Armii Krajowej. 

To wyjątkowy dzień. Odbieramy klucze do pierwszego w Polsce muzeum poświęconemu rotmistrzowi i jego rodzinie oraz historii ziemi ostrowskiej. Tworzenie ekspozycji jeszcze potrwa, ale muzeum już jest. Zostało stworzone i wybudowanemówił podczas uroczystości minister kultury Piotr Gliński, które odebrał klucze.

Trzy i pół roku minęło od podpisania listu intencyjny.

Od tego czasu muzeum już działało. W minionym roku w swoich projektach zaproponowało wiedzę, różnego rodzaju warsztaty pięciu tysiącom osób, przede wszystkim młodzieży. A dziś stoimy na tle zbudowanego muzeum. Mamy więc miejsce do którego będziemy zapraszali członków naszej lokalnej społeczności, wszystkich mieszkańców polski oraz gości zagranicy mówił Jerzy Bauer, burmistrz Ostrowi Mazowieckiej.

Muzeum Domu Rodziny Pileckich wpisuje się w ciąg instytucji na Mazowszu, które prezentują polską historię i wojenne losy bohaterów narodowych. Muzeum będzie nowoczesnym multimedialnym miejscem poznawania tej historii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *