TwitterFacebook

Ostrów Mazowiecka: Zatrzymali blisko 50 tys. sztuk nielegalnych papierosów

Ostrowska policja we współpracy z operacyjnymi Komendy Wojewódzkiej Policji zlikwidowali nielegalną wytwórnię wyrobów tytoniowych. Znaleziono w niej maszyny oraz papierosy bez polskiej akcyzy. W sprawie zatrzymano jedną osobę. 

Przeszukanie miało miejsce na terenie Ostrowi Mazowieckiej. Funkcjonariusze podejrzewali, że w budynkach po magazynach znajduje się nielegalna wytwórnia tytoniu.

Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. W trakcie przeszukania budynku znaleźli m.in. 1830 paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy skarbowej, papier do opakowań od paczek papierosów znanej firmy, maszynę do produkcji papierosów oraz krajalnicę do cięcia tytoniupodaje sierż. szt. Marzena Laczkowska, oficer prasowy ostrowskiej policji. 

Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali 31-letniego ostrowianina. Dodatkowo na posesji w zaparkowanym oplu znaleźli 420 paczek papierosów również bez akcyzy.

Straty skarbu państwa oszacowano na 50 tys. zł. Mężczyzna niebawem odpowie za produkcję wyrobów tytoniowych bez wymaganego zezwolenia oraz uchylanie się przed opodatkowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *