TwitterFacebook

Ostrowscy policjanci pomogli kierowcy. „Długo będę pamiętał o tym geście”

Szczęście w nieszczęściu miał kierowca volvo. Jadąc drogą S8 złapał „gumę” w przedniej oponie, co skończyło się przymusowym postojem między Nagoszewem, a Przyjmami. Na szczęście dla kierowcy, służbę na drodze miał patrol Wydziału Ruchu Drogowego z ostrowskiej komendy, który pomógł mu podczas wymiany koła.

Droga S8 biegnąca przez powiat ostrowski jest trasą o dużym natężeniu ruchu ciężarówek i osobówek. Trwa tam teraz także przebudowa odcinka. Często dochodzi do różnego rodzaju awarii aut oraz zdarzeń drogowych. W związku z tym patrole ruchu drogowego od piątku do niedzieli pełnią tam służbę podczas, której czuwają nad bezpieczeństwem kierowców.

W piątkowy wieczór na S8 patrol ruchu drogowego zauważył na poboczu volvo z włączonymi światłami awaryjnymi. Policjanci podjechali do kierowcy i zaproponowali pomoc. Jak się okazało, kierowca złapał „gumę” w przedniej oponie. Niestety nie miał odpowiedniego klucza, by wymienić koło. Policjanci zadbali o bezpieczeństwo kierowcy parkując radiowóz z włączonymi światłami błyskowymi za jego autem, aby poinformować pozostałych użytkowników drogi o obecności auta na poboczu. Na szczęście dla kierowcy policjanci posiadali w radiowozie odpowiedni klucz, który ułatwił mężczyźnie wymianę koła. Po naprawie funkcjonariusze wstrzymali ruch aby kierowca mógł bezpiecznie ruszyć w dalszą drogę.

Wdzięczny kierowca postanowił opisać piątkową przygodę na jednym z portali społecznościowych licząc, że słowa podziękowania dotrą też do funkcjonariuszy, którzy mu pomogli.

Poniżej treść podziękowań:

KPP Ostrów Mazowiecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *