TwitterFacebook

Seniorzy w Ostrowi Mazowieckiej będą mieli Dzienny Dom Senior +

W Ostrowi Mazowieckiej powstanie Dzienny Dom Pobytu Senior +. Obecnie w mieście nie ma miejsca, gdzie seniorzy mogliby w ciągu dnia spędzać czas. Placówka ma mieć swoją siedzibę w tzw. budynku dawnego Popa przy ulicy 3 maja 57.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w 2018 roku złożył wniosek do Ministerstwa Pracy Rodziny i Polityki Społecznej na dofinansowanie Dziennego Domu Seniora. Został on rozpatrzony pozytywnie i w ramach Wieloletniego Programu Senior +, miasto otrzymano dofinansowanie w wysokości 150 tysięcy złotych. Obecnie przygotowano projekt i zostanie wyłoniony wykonawca remontu.

Placówka będzie mieściła się na parterze budynku, gdzie ma swoją siedzibę Miejski Dom Pomocy Społecznej. W ramach modernizacji obiektu powstaną dwa pomieszczenia z łazienkami. – Seniorzy będą mogli skorzystać z programu, który zostanie od podstaw dla nich stworzony – mówi Agnieszka Gwardek, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostrowi Mazowieckiej. Dla osób starszych będą przewidziane zajęcia rehabilitacyjne, wspólne ćwiczenia w zależności od potrzeb, będą także pod nadzorem opiekuna. Do wspólnego użytku będzie komputer i inne urządzenia, wszystko zaplanowane tak, by seniorzy czuli się tam dobrze.

Pomysł mieszkańcom Ostrowi Mazowieckiej bardzo się spodobał. – Nie mamy takiego miejsca, gdzie można by było spędzać w ciągu dnia czas. Są kluby seniora i różne zajęcia w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ale tam są seniorzy tacy aktywni fizycznie, a tu będzie można odpocząć – mówi pani Krystyna.

W Ostrowi Mazowieckiej mieszka blisko 5 tysięcy seniorów.

EN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *