TwitterFacebook

Śpiewem i muzyką sławili Maryję w Wąsewie [FOTO]

Festiwal Pieśni Maryjnej już po raz jedenasty zagościł w Wąsewie w powiecie ostrowskim. Na scenie wystąpiły chóry, zespoły, duety i soliści. Przesłuchania trwały prawie 5 godzin, a repertuar był zróżnicowany.

Jak co roku festiwal przyciągnął wielu miłośników pieśni maryjnej z okolicznych miejscowości. Nie zabrakło młodych wykonawców z powiatów: ostrowskiego, ostrołęckiego, makowskiego, łomżyńskiego i wyszkowskiego. Uczestnicy oceniani byli w pięciu kategoriach, takich jak: chóry, zespoły wokalne do lat 15 i powyżej, a także soliści (tu również 15 lat było wiekiem granicznym).

Występuję już po raz dziesiąty na festiwalu. Każdego roku staram się zaprezentować inny utwór, ale próbuję też dopasowywać pieśni do skali mojego głosu i moich możliwości. Zawsze wybieram te, które mi się podobają – mówiła jedna z solistek.

W kategorii chóry Złoty Dyplom uzyskał chór Natalis Mariae z Nowogrodu a Srebrne Dyplony ex aequo – Via Musica z Krasnosielca i Gloria z Wąsewa.

Wśród zespołów wokalnych (do lat 15) pierwsze miejsce zdobył zespół Grazioso ze SP nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej, drugie – zespół Bratki z PSP w Rząśniku Włościańskim, trzecie – Zespół wokalno-instrumentalny SP w Goworowie oraz zespół Przepióreczka PSP w Dudach.

Zespoły wokalne powyżej 15 lat – pierwsze miejsce zajęła Schola parafialna z Wąsewa, drugie – Duet AliZet z Podkowy Leśnej oraz zespół Salvatorem Mundi, trzecie – Zespół śpiewaczy Nadbużanie, wyróżnienie – duet Andrzej Ropelewski i Janina Zawadzka oraz zespół Kantylena z Wąsewa.

W kategorii soliści do lat 15 pierwsze miejsce zajęła Julia Leszczyńska, drugie – Klaudia Duda i Izabela Depta, trzecie – Anna Zdziarska i Karolina Dawid, wyróżnienia – Anna Zalewska, Alicja Góral, Mateusz Dębek i Małgorzata Załęska.

W kategorii soliści powyżej 15 lat na pierwszym miejscu uplasowały się Natalia Tyl i Agata Szypulska, drugie – Aneta Wapniewska, trzecie – Joanna Białkowska.

Organizatorem festiwalu był Urząd Gminy Wąsewo, Parafia pw. Narodzenia NMP w Wąsewie i Stowarzyszenie Ziemia Wąsewska.

Aleksandra Zdanowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *