TwitterFacebook

W Ostrowi Mazowieckiej powstanie miejska kuchnia

Osoby uboższe w Ostrowi Mazowieckiej będą mogły liczyć na ciepły posiłek. To w ramach projektu realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Celem programu jest poprawa warunków życia mieszkańców.

Miejska kuchnia będzie służyć zmianie sposobu świadczenia pomocy dla podopiecznych z formy finansowej na rzeczową. – Będziemy mieli pewność, że pieniądze są wydatkowane efektywniej i zapewniają naszym podopiecznym lepsze życie – mówi Agnieszka Gwardek, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostrowi Mazowieckiej.

Mieszkańcy Ostrowi Mazowieckiej oceniają pomysł pozytywnie. – Jest wiele osób, które cierpią z niedostatku. Jak ich widzę, to sama im coś wyniosę. Ludzi bezrobotnych, biednych starszych jest sporo, więc miało by to powodzenie – mówią mieszkańcy Ostrowi Mazowieckiej.

Miejska jadalnia powstanie na parterze budynku dawnego Popa przy ulicy 3 maja 57. Obiekt zostanie wyremontowany z pieniędzy pochodzących z koncesji alkoholowych. Na inwestycję przewidziano blisko 300 tysięcy złotych.

W przyszłości w budynku na parterze będzie również mieścił się Dzienny Dom Pobytu Senior +.

EN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *