TwitterFacebook

Zabytkowe ostrowskie „Jatki” otwarte [FOTO]

Ostrowskie „Jatki” otworzyły swoje drzwi dla mieszkańców. Zabytkowy obiekt w centrum miasta będzie spełniał funkcję kulturalną. W odnowionym budynku będzie  mieścił się Miejski Dom Kultur.

– Ten budynek ma służyć mieszkańcommówi Jerzy Bauer, burmistrz Ostrowi Mazowieckiej.  Będą organizowane tam imprezy kulturalne, wystawy, konferencje, a także przedstawienia teatralne i koncerty. Mieszkańcom odrestaurowany obiekt bardzo się podoba. Wspominają czasy, jak budynek wyglądał przed remontem. – Bardzo dobrze, że został odnowiony, bo tyle lat pustostan straszył swym wyglądem, teraz prezentuje się wspaniale, mieszkańcy Ostrowi Mazowieckiej mogą być dumni, że maja teraz takie miejsce – mówi ostrowianin.

Przebudowa obiektu, który już 115 lat okazała się pełna niespodzianek. – W trakcie prac renowacyjnych w budynku odkryto blisko 400-metrową piwnicę, w której będą odbywały się wystawy -– mówi Marta Molska, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej. Na uroczystości otwarcia obecna była wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Magdalena Gawin. – To jeden z obiektów z początku XX wieku, jakich jest dużo w Polsce, które bardzo często stoją opuszczone i niszczeją, nie są odnawiane a buduje się nowe budynki. Wiceminister podkreśliła, że nie musimy budować nowych obiektów, czasem wystarczy odnowić te zapomniane, bo to jest nasza tożsamość, mam nadzieje że za Ostrowią Mazowiecką pójdą też inne miasta.

Miejski Dom Kultury zachęca mieszkańców do odwiedzania odnowionych „Jatek”. Będzie to można zrobić od 13 września. Do zobaczenia jest wystawa malarstwa Jana Kantego Pawlusińskiego. Nowo oddany obiekt, będzie otwarty sześć dni w tygodniu z wyjątkiem środy.

Koszt całkowitej modernizacji budynku wyniósł ponad 5 milionów złotych z czego 3,5 miliona pochodziło z pieniędzy unijnych.

EN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *