RN
TwitterFacebook

100 Żołnierzy Wyklętych

100 złamanych życiorysów, 100 osób, o których historia miała zapomnieć, 100 ludzi, którym przyszło żyć w nieludzkich czasach, ale także 100 osób, którym udało się mimo wszystko zachować człowieczeństwo, 100 niezłomnych żołnierzy – opowieść o nich znajdziecie w najnowszej publikacji Wydawnictwa Świętego Filipa Apostoła pt. „100 Żołnierzy Wyklętych”. Autorzy książki, pasjonaci historii, Ireneusz Korpyś i Józefina Kępa, prezentują sylwetki nie tylko znanych Żołnierzy Niezłomnych, ale także tych, o których na próżno szukać informacji w podręcznikach.

Przedstawione w książce sylwetki Żołnierzy Wyklętych to wzruszające opowieści o odwadze i heroizmie konkretnych ludzi, którzy wypowiedzieli zdecydowane NIE! wobec władzy siłą narzuconej z zewnątrz. Na ich podstawie autorzy przedstawiają także zarys całego ruchu sprzeciwu i oporu względem komunistycznej władzy.

Książka „100 Żołnierzy Wyklętych” to pasjonująca opowieść o niezwykłych ludziach, niezłomnych, pełnych poświęcenia. Publikacja ta, to również opowieść o męstwie i odpowiedzialności za niepodległe państwo.

Ireneusz Korpyś i Józefina Kępa, 100 Żołnierzy Wyklętych, Wydawnictwo Świętego Filipa Apostoła, Częstochowa 2018.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *