RN
TwitterFacebook

Wszystko o objawieniach z Lourdes

Wszystko o objawieniach z Lourdes” to publikacja wydana z racji 160. rocznicy ukazywania się Matki Bożej Bernadetcie Soubirous w Grocie Massabielskiej nieopodal francuskiego miasta Lourdes. Wizje te miały miejsce od 11 lutego do 16 lipca 1858 r. Było ich 18. Podczas zaś 16. objawienia Maryja nazwała siebie: „Ja jestem Niepokalane Poczęcie”. Natomiast słynna na cały świat woda z Lourdes miała sprawić, że prawie 7 tys. ludzi zostało do tej pory uzdrowionych. 67 spośród tych uzdrowień Kościół katolicki uznał za cuda. „Wszystko o objawieniach z Lourdes” autorstwa ks. Jacka Molki odsłania kulisy tych wydarzeń.

Książka składa się z ośmiu rozdziałów, w których Autor prezentuje przebieg wydarzeń, jakie miały miejsce w Lourdes w roku 1858, i odnosi się do tego, czego doświadczyła uboga wiejska dziewczyna – Bernadeta Soubirous. Omówione też zostały jej dalsze losy jako siostry zakonnej. W kolejnych częściach książki Czytelnik poczyta m.in. o związkach św. Jana Pawła II z tym szczególnym maryjnym sanktuarium oraz postacią św. Katarzyny Labouré. Bernadeta nosiła bowiem na szyi cudowny medalik, którego forma została objawiona przez Maryję św. Katarzynie w roku 1830, a więc 28 lata wcześniej od Jej ukazywania się św. Marii Bernadetcie. W książce zostały zamieszczone także informacje na temat współczesnego Lourdes, które z pewnością będą przydatne dla pielgrzymów chcących odwiedzić to miejsce.

Oczywiście, niniejsza pozycja jest ubogacona ciekawą szatą graficzną i nieodzownym quizem wiedzy o objawieniach w Lourdes. Atutem książki są jej wysokie walory merytoryczne, autor pisząc publikację, korzystał z wielu fachowych opracowań tematu, szczególnie tych, które powstały na 150-lecie tamtych wydarzeń.

Ks. Jacek Molka, Wszystko o objawieniach z Lourdes, Wydawnictwo Świętego Filipa Apostoła, Częstochowa 2018.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *