TwitterFacebook

Gość dnia: Wiceprezydent Łomży Andrzej Garlicki tłumaczy podwyżkę za śmieci

Średnia podwyżka w granicach 30 procent, indywidualnie w niektórych przypadkach blisko 50 procent – planowane nowe ceny za odbiór i wywóz odpadów komunalnych z Łomży wciąż podnoszą temperaturę wielu spotkań. 

Naocznym tego przykładem była niedawna dyskusja w gronie radnych miejskich na ostatniej ubiegłorocznej sesji, po zaproponowaniu przez prezydenta miasta Mariusza Chrzanowskiego rozszerzenia porządku obrad o projekt uchwały dotyczący podwyżki cen za śmieci. W dyskusję włączył się też obecny na sesji poseł Lech Kołakowski. 

W wyniku głosowania, przy braku wymagającej liczby 12. głosów „za”, takich było tylko 11, wniosek prezydenta został odrzucony. Tym samym zaszła konieczność podjęcia decyzji awaryjnej. Przez najbliższe trzy miesiące śmieci z Łomży będzie wywozić MPGKiM.

Z czego wynikają proponowane podwyżki cen za odbiór i wywóz odpadów z miasta? To główny wątek rozmowy Macieja Kowalskiego z wiceprezydentem Łomży Andrzejem Garlickim:

3 komentarzy

 1. Realista Odpowiedz

  Dwa miesiące temu Prezydent mówił, że nie będzie podwyżki i pokryje ją z budżetu. Nie wiedział, że nie można dokładać z budżetu a system musi się bilansować? Prezydent nie wiedział?

  1. Tomek Odpowiedz

   hehe tlumaczyl to pan daniluk pracownik ratusza a dolozenie dotyczylo poprzedniego roku bo bylo zagrozenie ze spolka moze byc w 2016 r. na stracie

 2. marta Odpowiedz

  To niedoświadczone to wszystko. A kłamą na potęgę. Tylko radio katolickie ich autoryzuje…jak można tak!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *