TwitterFacebook

Najnowsze informacje z branży rolniczej [AUDIO]

Konferencja poświęcona zwalczaniu afrykańskiego pomoru świń.

Wiceminister rolnictwa Jacek Bogucki poinformował, że dobiegają końca prace rządowe nad specustawą oraz uchwałą dotyczącą budowy zapory wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.

Kolejne 65 przypadków afrykańskiego pomoru świń w Polsce potwierdził Główny Lekarz Weterynarii. Wirusa u dzików wykryto na terenie 4 województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego oraz mazowieckiego.

Strona polska podtrzymuje postulat mówiący o wyrównaniu dopłat bezpośrednich – poinformował minister rolnictwa. Krzysztof Jurgiel uczestniczył w Brukseli w debacie unijnych ministrów odpowiedzialnych za rolnictwo.

Ponad połowa wypadków na wsi to upadki. W celu poprawy sytuacji Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego rozpoczyna kampanię prewencyjną „Upadek to nie przypadek”.
Więcej o działaniach Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w wywiadzie udzielonym przez prezesa KRUS Adama Sekścińskiego

Już ponad 35 tysięcy wniosków o dopłaty bezpośrednie trafiło do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Po raz pierwszy rolnicy wnioskują o unijne płatności wyłącznie przez internet.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego będzie popularyzowała zasady ochrony życia i zdrowia w gospodarstwie rolnym na skalę międzynarodową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *