TwitterFacebook

Najnowsze informacje z branży rolniczej [AUDIO]

Minister Jan Ardanowski zapowiedział na posiedzeniu sejmowej komisji do spraw rolnictwa, że polityka resortu będzie uzgadniana z organizacjami rolniczymi, które jednocześnie wezmą za nią współodpowiedzialność.

Minister Jan Ardanowski poinformował podczas posiedzenia sejmowej komisji rolnictwa, że na 2300 gmin objętych suszą komisje szacujące straty pracują w niemal siedmiuset. Szef resortu zapowiedział, że jeżeli wójtowie lub burmistrzowie nie powołają komisji, to zrobią to za nich wojewodowie.

Likwidowaniu jej skutków była poświęcona czwartkowa konferencja w Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku.

Walka z afrykańskim pomorem świń – tematem cały czas aktualnym. Zwiększenie środków na bioasekurację, a nawet na dodatkowe zachęty dla myśliwych, by redukowali populacje dzików, zamiast budowy ogrodzenia wzdłuż wschodniej granicy państwa – to propozycja ministra rolnictwa i rozwoju wsi Jana Ardanowskiego, z którym rozmawialiśmy podczas wizyty ministra w Szepietowie.

Eksport polskiej żywności do Stanów Zjednoczonych szybko rośnie, ale rynek amerykański pozostaje zamknięty dla jabłek, gruszek i drobiu. Poinformował o tym przebywający w stolicy USA wiceminister rolnictwa Jacek Bogucki.

Nawet 900 tysięcy złotych mogą otrzymać rolnicy na modernizację gospodarstw.

Ograniczenia handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem w placówkach handlowych w niedziele i święta nie dotyczą skupu nasion rzepaku i innych nasion roślin rolniczych. Zakaz handlu w niedziele i święta nie obowiązuje w placówkach handlowych, w których jest prowadzony wyłącznie skup zbóż, buraków cukrowych, owoców, warzyw lub mleka surowego.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa spłaca za rolników część odsetek od kredytu.

Jakie są warunki uzyskania kredytu klęskowego? Jak wygląda procedura ubiegania się o kredyt? I gdzie można ubiegać się o kredyt klęskowy? Szczegóły znajdują się natronie internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, do odwiedzania której wszystkich zainteresowanych sprawami rolniczymi gorąco zapraszam. Podaję jej adres: www.minrol.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *