TwitterFacebook

Najnowsze informacje z branży rolniczej [AUDIO]

Trwa liczenie strat jakie ponieśli producenci rolni na skutek tegorocznej suszy. Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Ardanowski ponownie zaapelował do samorządów o szybsze ich liczenie.

Finansowe wsparcie rolników w postaci dopłat do hektara uszkodzonych upraw ruszy po pełnym oszacowaniu skali strat.

Jan Krzysztof Ardanowski zaapelował do rolników o podporządkowywanie się decyzjom weterynarzy w sprawie afrykańskiego pomoru świń ASF.

Rolnicy, którzy otrzymali nakaz likwidacji stada świń, jeszcze do jutra (14 sierpnia) mogą wnioskować o pomoc do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Aby uruchomić budżetowe wsparcie dla rolników poszkodowanych przez suszę, niezbędne jest ostateczne oszacowanie strat – podkreśla podsekretarz stanu w ministerstwie rolnictwa Rafał Romanowski. A jak sytuacja wygląda w powiecie łomżyńskim? O tym rozmawiamy z kierownikiem Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolnego w Łomży Michałem Zdrodowskim

Od piątku do niedzieli na warszawskim torze wyścigów konnych na Służewcu trwał Narodowy Pokaz Koni Arabskich. Obserwatorem wydarzenia był między innymi minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Ardanowski, który podkreślił, że zależy mu na rozwoju tej branży.

Od 27.08.2018 r. do 14.09.2018 r. producenci rolni, którzy prowadzą gospodarstwo rolne, w którym utrzymywane są świnie– mogą składać wnioski o udzielenie pomocy o charakterze pomocy de minimis na refundację 75% wydatków poniesionych w celu ochrony gospodarstwa.

Podlaski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zachęca jednostki OSP z województwa podlaskiego do udziału w konkursie, w którym nagrodą jest torba medyczna z wyposażeniem dla ratowania życia ludzkiego OSP R1.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *