TwitterFacebook

Najnowsze informacje z branży rolniczej [AUDIO]

Sejm przyjął przepisy, dzięki którym rolnicy – mali producenci żywności będą mogli produkować i sprzedawać swoje produkty na rynku lokalnym, bez zbędnej biurokracji.

Od dziś prywatna spółka giełdowa rozpoczęła skup interwencyjny jabłek przemysłowych od sadowników. Akcja dotyczy skupu pół miliona ton owoców, które mają być zagospodarowane na rynku.

Biomasa rosnąca na polu może być wykorzystywana na paszę dla bydła. Taką zgodę wyraziła Komisja Europejska, informuje Jan Krzysztof Ardanowski. Minister informuje, że wyrażono też zgodę na uruchomienie większych zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich .

Nawet 40 tysięcy wniosków o przyznanie pomocy rolnikom, których gospodarstwa ucierpiały na skutek tegorocznej suszy spodziewa się Podlaski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Gospodarstw. Z danych z ubiegłego tygodnia wynika, że do tej pory do biur powiatowych Agencji wpłynęło około 13 tysięcy wniosków.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju rozpoczynają współpracę w zakresie wpierania działań innowacyjnych i rozwojowych w rolnictwie i na obszarach wiejskich. O współpracy na linii Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa a narodowe Centrum Badań i Rozwoju rozmawiamy z doradcą wicepremiera Jarosława Gowina Marcinem Sekścinskim

W Polsce planowana jest międzynarodowa konferencja dotycząca rozwoju spółdzielczości rolniczej. Spotkanie ma przybliżyć rolnikom słuszność spółdzielczości, jako dobrej formy organizowania się gospodarczego na podstawie doświadczeń rolników z Europy Zachodniej.

W Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie odbyły się doroczne targi „Jesień w sadzie i ogrodzie” oraz „Targi leśne”. W dwudniowym wydarzeniu uczestniczyło około 140 wystawców z różnych części Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *