TwitterFacebook

Najnowsze informacje z branży rolniczej [AUDIO]

Prawie 200 milionów złotych trafiło na konta rolników poszkodowanych przez tegoroczną suszę. Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Maria Fajger powiedziała, że pomoc suszowa trafiła już do ponad 33 tysięcy rolników.

Od jutra Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie wypłacać rolnikom zaliczki na poczet dopłat bezpośrednich za rok bieżący. Wyniosą one 70 procent kwoty należnych płatności.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski zapowiedział, że od przyszłego roku państwowe spółki będą interweniowały w przypadku za niskich cen skupu owoców.

Skutki tegorocznej suszy i realizacja wypłat środków pomocowych w powiecie ostrołęckim w rozmowie z Anną Śniadach z Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego

Rolnicy mogą ubiegać się o pożyczki z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa na rozwój produkcji roślinnej i zwierzęcej, przetwórstwa czy hodowli.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski chce stworzenia rady, która będzie zrzeszała największe organizacje rolnicze. Miałaby ona być „ponadpolityczną” i „silną reprezentacją” polskich rolników.

Grupowe ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków i chorób dzieci będzie kontynuowane zapowiada prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Adam Sekściński.

Z okazji przypadającego wczoraj dnia nauczyciela minister rolnictwa i rozwoju wsi złożył życzenia nauczycielom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *