TwitterFacebook

Najnowsze informacje z branży rolniczej [AUDIO, FOTO]

Od piątku do niedzieli na Międzynarodowych Targach w Poznaniu trwała Narodowa Wystawa Rolnicza. Na jej otwarciu minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski powiedział, że polska wieś ma ogromny wpływ na odzyskanie i utrzymanie niepodległości. W dalszej części audycji dużo więcej o weekendowej wystawie.

Do 4 grudnia, czyli do jutra, można składać wnioski o wsparcie na inwestycje chroniące gospodarstwa przed afrykańskim pomorem świń.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od 1 grudnia zaświadczenia lekarskie są wystawiane wyłącznie w formie elektronicznej. Rolnicy (czy domownicy rolnika) nie muszą dostarczać zaświadczeń lekarskich w celu przyznania prawa do zasiłku chorobowego.

W Katowicach rozpoczął się Szczyt Klimatyczny. W przededniu otwarcia minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski spotkał się z przedstawicielami Światowej Organizacji Rolników.

Od piątku do niedzieli na terenie Międzynarodowych Targów w Poznaniu trwałą Narodowa Wystawa Rolnicza. Wystawę zorganizowano z okazji przypadając3ej w tym roku 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. O znaczeniu wystawy, ale także o współczesnym rolnictwie, jego potrzebach i wyzwaniach mówi minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski

Pozostajemy w klimacie Narodowej Wystawy Rolniczej, jaka odbywała się w miniony weekend w Poznaniu. Wystawa była okazją do reprezentowania wielu dziedzin związanych z rolnictwem jak np. produkcja cukru czy poznawanie smaków polskich. Był też pokaz klepania kosy, a naszej uwadze nie umknął też wóz Drzymały.

Narodowa Wystawa Rolnicza w obiektywie Radia Nadzieja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *