TwitterFacebook

Premier powoła jutro nowego ministra rolnictwa

Jan Krzysztof Ardanowski będzie nowym ministrem rolnictwa. Poseł PiS powiedział, że przyjął propozycję premiera Mateusza Morawieckiego. Jutro o 9.00 ma zostać powołany na nowe stanowisko. Wczoraj jego poprzednik Krzysztof Jurgiel ustąpił „z powodów osobistych”.

Nowy minister ma 57 lat. Pełnił już funkcję wiceministra rolnictwa w latach 2005-2007, później był doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego, był również szefem Krajowej Rady Izb Rolniczych, jest współautorem programu rolnego Prawa i Sprawiedliwości. Jak mówi IAR, właśnie z tego powodu poznał sprawy rolnictwa z różnych stron. O nowej funkcji mówi, że to dla niego „absolutny zaszczyt i zobowiązanie”. Jednym z jego pierwszych zadań będzie problem suszy, który zostanie poruszony na jutrzejszym posiedzeniu Rady Ministrów. W rozmowie z IAR mówił, że potrzebny jest szerszy program retencji wody w rolnictwie, ale dodał, że to sprawa „na lata”

Jan Krzysztof Ardanowski zapowiedział też, że rząd niebawem przygotuje szereg propozycji dla rolników. Najważniejszą z nich ma być ustabilizowanie produkcji rolniczej, aby wykorzystać potencjał rolnictwa, „Żeby to nie była tylko coroczna walka z kryzysami – bo raz wyschło, raz wymiękło, raz wygniło, a raz wymarzło” – tłumaczył przyszły minister.

(IAR)/gaj/to/kj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *