TwitterFacebook

To był dobry minister – poseł Kazimierz Gwiazdowski o pracy Krzysztofa Jurgiela jako ministra rolnictwa i rozwoju wsi

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel złożył dziś dymisję. Jako powód podał przyczyny osobiste.

O komentarz do decyzji poprosiliśmy posła Kazimierza Gwiazdowskiego, wiceprzewodniczącego sejmowej komisji rolnictwa i rozwoju wsi, który jednak nie chciał zbyt daleko rozwijać tematu:

To jest decyzja osobista ministra Krzysztofa Jurgiela. Trudno w tej chwili mówić jakie są konkretne przyczyny, ale ze względów osobistych – mówi Kazimierz Gwiazdowski.

Donosząc się do pracy Krzysztofa Jurgiela jako ministra rolnictwa i rozwoju wsi Kazimierz Gwiazdowski ocenia, że Krzysztof Jurgiel sprawdził się w tej roli:

Był dobrym ministrem rolnictwa. Wprowadził wiele reform, na przykład o sprzedaży detalicznej, zatrzymał obrót sprzedaży ziemi, wprowadził też zaliczki dla rolników, które były wypłacane w wysokości 70 procent. Było to wypłacane od dwóch lat. Również zwiększył dopłatę do paliwa – wylicza poseł Kazimierz Gwiazdowski.

Jeżeli dymisja zostanie przyjęta, to według posła Kazimierza Gwiazdowskiego nazwisko następcy Krzysztofa Jurgiela powinniśmy poznać jeszcze w tym tygodniu. Nieoficjalnie mówi się, że najpoważniejszym kandydatem jest poseł Jan Ardanowski.

mk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *