TwitterFacebook

GD: ks. dr Jarosław Kotowski – rektor WSD w Łomży

Wyższe Seminarium Duchowne im. Papieża Jana Pawła II w Łomży rozpoczęło setny rok akademicki. Z tej okazji o historii i przyszłości najstarszej łomżyńskiej Alma Mater z jej rektorem ks. prał. dr. Jarosławem Kotowskim rozwiała Joanna Ekstowicz

Zajęcia w Seminarium, jak przystało na uczelnię wyższą, już się rozpoczęły, ale ten rok akademicki w WSD w Łomży jest szczególny. Czy ksiądz Rektor zechciałby powiedzieć dlaczego?

Z pewnością każdy rok jest szczególny, bo jest niepowtarzalny, natomiast ten rok jest szczególny również przez fakt że Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży rozpoczyna setny rok swojej działalności. Nasze Seminarium zostało powołane do istnienia w roku 1919 przez biskupa Romualda Jałbrzykowskiego, czyli jest starsze niż nasza diecezja, która powstała 1925 r. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w roku 1918, tutaj w Łomży w 1919 r. dla części diecezji augustowskiej czyli sejneńskiej, utworzono Wyższe Seminarium Duchowne. Nie można tutaj nie docenić roli biskupa Jałbrzykowskiego, który nad tym wszystkim pracował i czuwał – mówił ks. dr Jarosław Kotowski.

Zapraszamy do wysłuchania całości rozmowy.

Poniżej pozostałe audycje z cyklu Gość Dnia Radia Nadzieja.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *