TwitterFacebook

Łomża: Witaj Oblubienico – Najpiękniejszy hymn ku czci Niepokalanej

Sięgając do starej tradycji Kościoła, nie naznaczonej podziałem na kościół wschodni i zachodni Ruch Światło-Życie w swoje święto patronalne zaprosił do modlitwy Akatystem, czyli starochrześcijańskim nabożeństwem ku czci Bogurodzicy pochodzącym z IV wieku.

Grecki termin Akathistos oznacza hymn śpiewany na stojąco, na znak szacunku dla Słowa Wcielonego i wdzięczności dla Jego Dziewiczej Matki, Walecznej Hetmanki. Akatyst ku czci Bogarodzicy nazywany jest najpiękniejszym i najstarszym hymnem całej chrześcijańskiej literatury, a w ostatnich latach Kościół na nowo zaczął odkrywać piękno i bogactwo Akatystu, który zawiera w sobie szlachetną poezję liturgiczną, zdolną wyrazić i trafnie kształtować modlitewne uczucia współczesnego człowieka w stosunku do Chrystusa i Jego Dziewiczej Matki. – mówi ks. Dawid Kulesza.

Piękny śpiew w wykonaniu chórzystów Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej pod dyrekcją ks. Kazimierza Ostrowskiego oraz alumnów Wyższego Seminarium Duchownego i młodzieży z Ruchu Światło – Życie można było usłyszeć w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łomży w wigilię Uroczystości Niepokalanego Poczęcia.

SU/fot.ŁB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *