TwitterFacebook

O Bractwie św. Piotra i tradycji z ks. Andrzejem Komorowskim nowym Przełożonym Generalnym Bractwa św. Piotra [AUDIO]

Bractwo Świętego Piotra to zgromadzenie zrzeszające katolickich księży przywiązanych do tradycyjnej formy rytu rzymskiego. Zostało założone 18 lipca 1988 r. w opactwie cysterskim Hauterive w Szwajcarii. Kapłani zakładający to bractwo wywodzili się ze środowiska abpa Lefebvre’a. Gdy w 1988 r. Jan Paweł II uznał, że abp Lefebvre zaciągnął na siebie ekskomunikę wyświęcając biskupów bez mandatu Stolicy Apostolskiej, przyszli założyciele FSSP opuścili abpa Lefebvre’a.

9 lipca br., podczas odbywającej się w Nebrasce (USA) Kapituły Generalnej wybrano ks. Andrzeja Komorowskiego Przełożonym Generalnym Bractwa Kapłańskiego św. Piotra (FSSP) na sześcioletnią kadencję. Został on tym samym czwartym Przełożonym Generalnym w historii FSSP.

Co jest istotą Bractwa św. Piotra? Jak wygląda formacja do kapłaństwa i duszpasterstwo sprawowane przez księży w Bractwie św. Piotra, ale też o różnicach w liturgii sprawowanej w tradycyjnej formie rytu rzymskiego z nowo wybranym Przełożonym, z pochodzenia łomżyniakiem ks. Andrzejem Komorowskim rozmawiała Joanna Ekstowicz.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *