RN
TwitterFacebook

O Bractwie św. Piotra i tradycji z ks. Andrzejem Komorowskim nowym Przełożonym Generalnym Bractwa św. Piotra [AUDIO]

Bractwo Świętego Piotra to zgromadzenie zrzeszające katolickich księży przywiązanych do tradycyjnej formy rytu rzymskiego. Zostało założone 18 lipca 1988 r. w opactwie cysterskim Hauterive w Szwajcarii. Kapłani zakładający to bractwo wywodzili się ze środowiska abpa Lefebvre’a. Gdy w 1988 r. Jan Paweł II uznał, że abp Lefebvre zaciągnął na siebie ekskomunikę wyświęcając biskupów bez mandatu Stolicy Apostolskiej, przyszli założyciele FSSP opuścili abpa Lefebvre’a.

9 lipca br., podczas odbywającej się w Nebrasce (USA) Kapituły Generalnej wybrano ks. Andrzeja Komorowskiego Przełożonym Generalnym Bractwa Kapłańskiego św. Piotra (FSSP) na sześcioletnią kadencję. Został on tym samym czwartym Przełożonym Generalnym w historii FSSP.

Co jest istotą Bractwa św. Piotra? Jak wygląda formacja do kapłaństwa i duszpasterstwo sprawowane przez księży w Bractwie św. Piotra, ale też o różnicach w liturgii sprawowanej w tradycyjnej formie rytu rzymskiego z nowo wybranym Przełożonym, z pochodzenia łomżyniakiem ks. Andrzejem Komorowskim rozmawiała Joanna Ekstowicz.

2 kommentarze

  1. Katoliczka Odpowiedz

    Niech bedzie pochwalony Jezus Chrystus.Niedawno odkrylam w Rzymie bractwo w Kosciele Santissima Trinita dei pellegrini ,wziosla ,pelna wszelkiej adoracji liturgia.Jesli Dobry Bog pozwoli ,to bede uczeszczac w kazda niedziele ,mam 120 km ,aby dojechacale to nic ,najwazniejsze jest uczestnictwo ,jest to Ogromne Wydarzenie.Kocham te Msze ,wczesniej uczesczalam w Albano Laziale w Bractwie Swietego PiusaX ,ale nie mam obecnie jak dojechac ,wiec jezdze do Rzymu.Deo Gratias.Do kazdej niedzieli nie moge sie doczekac ,oczywiscie nalezy sie troche przylozyc do tego ,aby zrozumiec co sie dzieje na Oltarzu,najwazniejsze ,aby Msza byla Godna.,gdyz jest to Ofiara naszego Pana Jezusa Chrystusa .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *