TwitterFacebook

Jacek Roleder rezygnuje z kierowania szpitalem w Wysokiem Mazowieckiem

Jak się dowiedzieliśmy, dyrektor Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem Jacek Roleder rezygnuje ze stanowiska. Informację tę potwierdził w rozmowie z nami starosta powiatu wysokomazowieckiego Bogdan Zieliński.

– Mi przekazał, że chce taką rezygnację złożyć i taką rezygnację złożył. Cóż, ja na pewno nikogo tutaj na siłę nie będę trzymał w pracy, kto nie chce pracować. W związku z tym, z taką kwestią muszę zgodzić się i podjąć stosowne decyzje dotyczące również wyznaczenia następcy, bo taki mam zamiar, aby w szpitalu też nie było bezkrólewia – komentuje starosta powiatu wysokomazowieckiego Bogdan Zieliński.

Choć ubiegły rok wysokomazowiecka lecznica zamknęła z prawie dwumilionową stratą, jej sytuację finansową starosta ocenia jako dobrą. Szpital cały czas inwestuje, rozwija swoją działalność. – Sytuacja w szpitalu jest dobra, natomiast przed nami też myślę bardzo trudne zadanie inwestycyjne, które chcemy przeprowadzić. Pan dyrektor Jacek Roleder też to wszystko przygotowywał, szło to w dobrym kierunku, natomiast każdy sam za siebie odpowiada – dodaje Bogdan Zieliński.

Dodajmy, że Jacek Roleder funkcję dyrektora szpitala w Wysokiem Mazowieckiem pełnił od kwietnia 2017 roku. Wcześniej przez wiele lat był dyrektorem podlaskiego oddziału NFZ. Odwołany został z tego stanowiska w połowie 2016 roku. W walce o fotel dyrektorski wysokomazowieckiego szpitala pokonał pięciu kontrkandydatów. Zastąpił zmarłego w grudniu 2016 roku Stanisława Bielskiego, który szefował placówce przez 20 lat.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *