TwitterFacebook

Młodzi reprezentują region w Radzie Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej

Jakub Wróblewski, absolwent Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem, został członkiem Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej. Jego zastępcą jest Monika Zimnoch z IV Liceum Ogólnokształcące im. C.K Norwida w Białymstoku.

Do zadań Rady należy wyrażanie opinii, w tym przedstawianie propozycji w kwestiach dotyczących dzieci i młodzieży w zakresie spraw objętych działem administracji rządowej oświata i wychowanie, w szczególności przedstawianie opinii na temat planowanych zmian, w tym propozycji rozwiązań.

MEN skład nowej rady ogłosiło 15 października, jej kadencja potrwa do 14 października 2020 r.

W skład Rady IV kadencji wchodzi 16 członków i ich zastępców (po jednym z każdego województwa):

Dolnośląskie

  • członek Rady – Karolina Dudzik
  • zastępca członka Rady –  Wiktor Ziembowicz

Kujawsko-pomorskie

  • członek Rady – Jakub Lewandowski
  • zastępca członka Rady – Antoni Chojnowski

Lubelskie

  • członek Rady – Igor Wyszyński-Karłoski
  • zastępca członka Rady – Mateusz Błaszczak

Lubuskie

  • członek Rady – Paweł Salej
  • zastępca członka Rady – Wojciech Bujak

Łódzkie

  • członek Rady – Piotr Nowak
  • zastępca członka Rady – Jagoda Kmita

Małopolskie

  • członek Rady – Kamila Grudniewska
  • zastępca członka Rady – Szymon Sobczak

Mazowieckie

  • członek Rady – Krzysztof Kotela-Cios
  • zastępca członka Rady – Wiktoria Nowocień

Opolskie

  • członek Rady – Barbara Łabędzka
  • zastępca członka Rady – Tamara Bak

Podkarpackie

  • członek Rady – Szymon Nieznański
  • zastępca członka Rady – Marcel Rzemieniuk

Podlaskie

  • członek Rady – Jakub Wróblewski
  • zastępca członka Rady – Monika Zimnoch

Pomorskie

  • członek Rady – Mateusz Syposz
  • zastępca członka Rady – Kajetan Kołodziejski

Śląskie

  • członek Rady – Marcelina Kozubek
  • zastępca członka Rady – Patrycja Nowosielska

Świętokrzyskie

  • członek Rady – Marcin Wróblewski
  • zastępca członka Rady – Arkadiusz Lech

Warmińsko-mazurskie

  • członek Rady – Aleksandra Horoszko
  • zastępca członka Rady – Filip Bulicki

Wielkopolskie

  • członek Rady – Dominik Olczyk
  • zastępca członka Rady – Wojciech Michalski

Zachodniopomorskie

  • członek Rady – Karol Mehal
  • zastępca członka Rady – Paula Jakubik

MEN/pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *