TwitterFacebook

Mury pną się do góry. Trwa rozbudowa szkoły w Wysokiem Maz. [FOTO]

Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem doczekał się rozbudowy. Nowo powstałe pomieszczenia mają służyć uczącej się młodzieży, ale także przyszłym pokoleniom.

Powstaje tam trzykondygnacyjny budynek z nowymi pracowniami do nauczania przedmiotów zawodowych: pracownia gastronomiczna, ekonomiczna, informatyczna, logistyczna i spożywcza. Szkoła zyska również dodatkową kondygnację poprzez podniesienie poddasza użytkowego. Znajdą się tam pomieszczenia gospodarcze, a także miejsce na dodatkowe zajęcia dla uczniów.

Adaptacja nowych pomieszczeń jest niezbędna do funkcjonowania szkoły. Bez tej inwestycji groziłaby uczniom dwuzmianowość. – Jest to szkoła ciesząca się dużym powodzeniem wśród uczniów i w tym roku podwójnego rocznika byłaby to jedyna szkoła, która miałaby kłopoty z pomieszczeniem wszystkich chętnych, groziłaby nam tutaj po prostu druga zmiana. Tego chcieliśmy uniknąć, dlatego decyzja o rozbudowie – mówi Bogdan Zieliński, starosta powiatu wysokomazowieckiego.

Pogoda jest łaskawa, dlatego też prace budowlane w ostatnich tygodniach mocno posuwają się do przodu. Pierwszy dzwonek w nowej szkole młodzież usłyszy we wrześniu tego roku. Koszt inwestycji sięga 3,6 mln złotych, 85 procent tej kwoty pochodzi z funduszy unijnych.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *