TwitterFacebook

Poseł Jacek Bogucki pełniącym obowiązki dyrektora szpitala w Wysokiem Mazowieckiem

Szpital Ogólny w Wysokiem Mazowieckiem ma dyrektora. Póki co tymczasowego. Pełniącym obowiązki dyrektora wysokomazowieckiej lecznicy został poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Bogucki.

Jak już informowaliśmy wcześniej, poprzedni dyrektor Jacek Roleder, po dwóch latach zarządzania szpitalem zrezygnował z funkcji. Powodem miały być względy osobiste. Zarząd powiatu wysokomazowieckiego przyjął rezygnację Jacka Roledera i na jego zastępstwo powołał Jacka Boguckiego.

Jacek Bogucki zna powiat wysokomazowiecki od podszewki, bo w pierwszej i drugiej kadencji pełnił funkcję starosty. Od podstaw zorganizował urząd starostwa i jego struktury powiatowe. Wie jednak, że wyzwanie, które przed nim stoi nie należy do najłatwiejszych. – Wcześniej żartowałem, że są dwie dziedziny najtrudniejsze jeśli chodzi o zarządzanie w kraju. Jest to rolnictwo i ochrona zdrowia, w których zawsze są jakieś problemy. Z jednej trafiłem do drugiej, więc zdaję sobie sprawę z tego, jakiego wyzwania się podejmuję – mówił w rozmowie z nami.

Obecny starosta powiatu wysokomazowieckiego Bogdan Zieliński jest przekonany, że to odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. – Jacek Bogucki jest pierwszym starostą wysokomazowieckim. On tworzył ten powiat, również w zakresie szpitala. Jest to dla niego bardzo dobre pole do sprawdzenia się, to jest człowiek czynu – zaznacza.

Niebawem zostanie uruchomiona procedura konkursowa na stanowisko dyrektora wysokomazowieckiego szpitala.

Marzena Wiśniewska

1 komentarz

  1. Bialostockie Centrum Onkologii Odpowiedz

    I Pan Jacek zostal zatrudniony jako glowny specjalista ds inwestycji w bialostockiej onkologii , mysle ze szykuja mu miejsce na dyrektora tym bardziej ze obecna p. Dyrektor to jego byla podwladna, a ostatnio samorzad marszalkowski zmienil statut bco rozdzielajac stanowisko z-cy dyrektora /glowny ksiegowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *