RN
TwitterFacebook

Powiat wysokomazowiecki. Droga oddana, czeki na nowe inwestycje rozdane [FOTO]

Uroczyste oddanie do użytku fragmentu drogi powiatowej Dąbrowa Moczydły-Dąbrowa Łazy (powiat wysokomazowiecki) i przekazanie symbolicznych czeków na realizację kolejnych inwestycji na drogach powiatowych i gminnych na lata 2019-2021. To wszystko miało miejsce 6 października. 

Otworzony odcinek drogi powiatowej o długości ponad 3 kilometrów kosztował ponad 6 mln złotych i dofinansowany został z Funduszu Dróg Samorządowych.

Spotykamy się tutaj przede wszystkim po to, aby otworzyć oficjalnie jedną z inwestycji, która została zrealizowana w ramach Funduszu Dróg Samorządowych – powiedział starosta Bogdan Zieliński. – Tych inwestycji z FDS jest na terenie naszego powiatu realizowanych niemało, aż siedemnaście. To dzięki panu wojewodzie i jego przychylności możemy mieć tyle inwestycji. Powstał fundusz, który na terenie całego naszego województwa dał środki niebotyczne, nigdy jeszcze nie notowane, ponad 400 mln złotych. (…) Jest to pierwszy etap budowy tej drogi. W tym roku na tę drogę wydano ponad 6 mln 100 tysięcy złotych. W ramach FDS będziemy mogli przebudować tę drogę do samej Dąbrowy Wielkiej. Ta inwestycja będzie realizowana w kolejnych latach dzięki temu wsparciu. Z całego serca dziękuję panu wojewodzie Bohdanowi Paszkowskiemu. Dzięki takim ludziom jak pan wojewoda nasz powiat może szczycić się tym, że odbieramy w Katowicach nagrodę za drugie miejsce w kraju pod kątem nakładów na inwestycje.

Po uroczystym przecięciu wstęgi oraz otwarciu i poświęceniu wyremontowanego odcinka drogi powiatowej Wojewoda Podlaski, Bohdan Paszkowski przekazał staroście oraz wójtom i burmistrzom z terenu powiatu wysokomazowieckiego symboliczne czeki na realizację kolejnych inwestycji drogowych, dofinansowanych z Funduszu Dróg Samorządowych na lata 2019-2021.

– Dzisiejsze spotkanie chciałbym wykorzystać, by sfinalizować pewien etap naszej wspólnej pracy w ramach procedowania wniosków dotyczących inwestycji drogowych lokalnych, powiatowych i gminnych – powiedział wojewoda. – Przyjechałem, aby wręczyć takie symboliczne czeki, które są dedykowane zarówno powiatowi jak i poszczególnym gminom. Jak pan starosta podkreślił, mamy w tym roku szczególny urodzaj na dofinansowanie inwestycji lokalnych. Dzięki parlamentarzystom, samorządowcom, władzom rządowym z budżetu mamy ogromne środki w porównaniu do lat ubiegłych, aby dofinansowywać te inwestycje, które samorządy chcą realizować na drogach powiatowych i gminnych. Cieszę się, że mogę się z państwem dziś spotkać, bo jest rzeczą wartą podkreślenia, że powiat wysokomazowiecki i jego gminy są liderami w zakresie inwestycji na drogach powiatowych i gminnych w województwie. 

Wojewoda przekazał Staroście Wysokomazowieckiemu symboliczny czek na dofinansowanie wszystkich zadań z powiatu wysokomazowieckiego w wysokości 67 020 790,47 zł oraz na dofinansowanie dla powiatu wysokomazowieckiego w wysokości 46 476 315,81 zł. Czeki otrzymali również burmistrzowie i wójtowie 9 gmin naszego powiatu na dofinansowanie w wysokości:

  • Gmina Ciechanowiec – 2 783 874,33 zł
  • Gmina Kobylin-Borzymy –1 271 589,51 zł
  • Gmina Czyżew – 3 657 349 , 21 zł
  • Gmina Kulesze Kościelne – 776 918, 41
  • Gmina Sokoły –  4 374 961,17 zł
  • Miasto Wysokie Mazowieckie – 4 423 058,66 zł
  • Gmina Wysokie Mazowieckie – 1 192 439,10 zł
  • Gmina Szepietowo – 1 334 997,72 zł
  • Gmina Nowe Piekuty – 729 286,00 zł

Powiat wysokomazowiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *