TwitterFacebook

Światowy dzień mleka w Wysokiem Mazowieckiem

Po raz kolejny Grupa Mlekovita z siedzibą w Wysokiem Mazowieckiem zorganizowała Światowy Dzień Mleka. To wydarzenia mające na celu przede wszystkim podziękowanie tym, którzy każdego dnia starają się by mleka na naszych stołach nie brakowało.

W ten sposób chcemy podziękować za trud, za wysiłek tym, którzy codziennie doją krowy, codziennie przetwarzają mleko i codziennie dystrybuują produkty mleczarskie. Kolejnym celem jest też zwiększenia konsumpcji mleka – mówi prezes MLEKOVITY Dariusz Sapiński.

Światowy Dzień Mleka zorganizowano na Stadionie Miejskim w Wysokiem Mazowieckiem, a oprócz podziękowań, wyróżnień, gier, zabaw i konkursów, były koncerty. Na scenie wystąpiła między innymi Marta Gałuszewska, zwyciężczyni VIII edycji konkursu „The voice of Poland”.

MLEKOVITA to lider na rynku przetwórstwa mlecznego. W 17 zakładach produkcyjnych, rozmieszczonych w całej Polsce, zainstalowanych jest 160 linii produkcyjnych, które opuszcza ponad 1000 rodzajów różnych produktów. W ciągu jednej doby w MLEKOVICIE przetwarzanych jest 7 milionów litów mleka. Grupa zatrudnia 5 tysięcy pracowników, natomiast mleko odbiera od 15 tysięcy polskich rolników. Produkty MLEKOVITY możemy spotkać na rynkach 140 krajów świata.

mk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *