TwitterFacebook

Udane Dni Czyżewa [FOTO]

W miniony weekend mieszkańcy miasta i gminy Czyżew bawili się na Dniach Miasta. Wydarzenie z roku na rok przyciąga coraz więcej gości i na stałe wpisało się w kalendarz kulturalny miasta. – Co roku staramy się wzbogacać program tak, by każdy znalazł coś dla siebie. Z roku na rok jest coraz więcej atrakcji – mówi Katarzyna Kostro, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Czyżewie.

W sobotnie przedpołudnie w Bibliotece Publicznej Gminy Czyżew otwarto wystawę malarską ,,Piękno Podlasia”. Oglądać na niej można prace olejne autorstwa podlaskich artystów współpracujących z Wojewódzkim Ośrodkiem Animacji Kultury w Białymstoku. Obrazy to plenery i krajobrazy z terenu województwa podlaskiego.

Na miejskim orliku chętni mogli wziąć udział w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Czyżewa.

Wieczorem na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, w ramach XXV Festiwalu ,,Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża”, odbył się koncert ,,Twoim jest Serce Me”, w czasie którego zaprezentowano utwory z m.in. opery Carmen, musicalu Les Miserables czy opery Aida.

W niedzielę, drugiego dnia wydarzenia, wędkarze spotkali się już o godz. 5.00 rano nad miejskim zalewem, aby walczyć o puchar burmistrza w III Zawodach Spławikowych.

Od godziny 14:00 na stadionie miejskim można było posłuchać laureatów Powiatowego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Przez zebraną publicznością zaprezentowała się młodzież i grupy działające przy Gminnym Ośrodku Kultury.

Burmistrz Czyżewa Anna Bogucka wręczyła nagrody w plebiscycie „Najlepsi w Gminie”. W kilkunastu kategoriach wyróżnieni zostali rolnicy, przedsiębiorstwa, nauczyciele, uczniowie oraz ci, którzy w ciągu minionego roku aktywnie działali na rzecz promocji gminy.

Wieczorem na scenie zaprezentowały się zespoły GooseBumps i Doris, a gwiazdą była Patrycja Markowska.

Na wszystkich mieszkańców czekały liczne atrakcje, mi.n. degustacja regionalnych potraw, grill, stoiska informacyjne policji, przejażdżka konnymi bryczkami, a dla dzieci nie lada gratką były dmuchane zjeżdżalnie, kule wodne, trampoliny, a także symulator jazdy na jednym kole.

Marcin Szczepański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *