RN
TwitterFacebook

W powiecie wysokomazowieckim nauczyciele nie strajkują w ogóle

Żadna ze szkół i przedszkoli w powiecie wysokomazowieckim nie przystąpiły do strajku. Jak poinformował nas Sławomir Skrzypczak, prezes oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Wysokiem Mazowieckiem, w części szkół przeprowadzono referenda strajkowe, z czego w czterech placówkach oświatowych większość ich uczestników opowiedziała się za przeprowadzeniem protestu. W rezultacie żadna do niego nie przystąpiła.

– W części szkół nauczyciele opowiedzieli się za strajkiem, ale generalnie rzecz biorąc potem stwierdzili, że może będziemy pracować, no i pracujemy (…) egzaminy i zajęcia przebiegają zgodnie z planem – powiedział Sławomir Skrzypczak.

Burmistrz miasta Wysokie Mazowieckie Jarosław Siekierko zauważa, że strajk nauczycieli to w jakiejś mierze protest polityczny. – Nauczyciele nie powinni bawić się w politykę. Czemu ZNP nie strajkowało w ubiegłym roku? Tylko teraz jak są wybory? – mówi burmistrz.

W Wysokiem Mazowieckiem jest jedno gimnazjum, dwie szkoły podstawowe i dwa przedszkola. Pracuje tam około dwustu nauczycieli. Kolejny dzień strajku nauczycielskiego między innymi dla Miejskiego Zespołu Szkół w Wysokiem Mazowieckiem jest dniem normalnej pracy. Jak przyznaje dyrektor placówki Jarosław Jankowski, różne są postawy wobec trwającego strajku. – I tutaj postawa nauczycieli jest prouczniowska – zaznacza i dodaje, że nauczycielom na pewno zależy na podwyżce. – Każdy z nas woli więcej zarabiać, ale też trzeba brać pod uwagę, że jest to indywidualna decyzja nauczycieli – dodaje.

Jutro (18.04) dojdzie do wznowienia rozmów rządu ze strajkującymi nauczycielami. O zwołanie Rady Dialogu Społecznego wystąpił ZNP. W porozumieniu, które ma przedstawić rząd są między innymi wprowadzane już podwyżki płac. Przypomnijmy, strajk w szkołach rozpoczął się w miniony poniedziałek (08.04). Przystąpili do niego nauczyciele zrzeszeni głównie w ZNP.

Marzena Wiśniewska

1 komentarz

  1. antoni Odpowiedz

    Brawo wysokie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *