TwitterFacebook

Zielona Gala i targi budownictwa wiejskiego – Szepietowo 2018

Zestaw kosiarek dyskowych i kocioł na pelet z tytułem hit targów w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. W miniony weekend w PODR Szepietowo zorganizowano targi „Zielona Gala” połączone z Podlaskimi Targami Budownictwa Wiejskiego.

Nawet kila tysięcy osób odwiedziło w minioną sobotę i niedziele Podlaski ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. To z racji dorocznie organizowanych targów „Zielona Gala” i Targów Budownictwa Wiejskiego.

W tym roku frekwencja była zdecydowanie większa, dopisała pogoda, mieliśmy więcej wystawców, dwie firmy, które prezentowały pokaz zbioru zielonek – to wszystko pozwala stwierdzić, że jest to sukces a same targi żyją i rozwijają się – mówi dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie Adam Niebrzydowski.

Targi to także prezentacja firm działających w sektorze około rolniczym, w tym przede wszystkim budownictwie gospodarskim.

Ten rynek bardzo dynamicznie się rozwija, także z roku na rok mamy jakieś nowości. W województwie podlaskim hodowla, zwłaszcza bydła mlecznego, jest jedna z największych w kraju i to nie przypadek, że mamy tutaj możliwość dotarcia do innowacji w tej dziedzinie – dodaje dyrektor Niebrzydowski.

Tradycyjnie podczas wydarzenia rozstrzygnięto konkurs na hit targów. Hitem „Zielonej Gali” wybrano zestaw kosiarek dyskowych firmy Pronar, natomiast hitem w branży budownictwa rolniczego został kocioł na pelet firmy Narmet.

„Zielona Gala” i Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego były drugim, tegorocznym wydarzeniem tej rangi, zorganizowanym w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Kolejne czeka nas 23 i 24 czerwca, będzie to Ogólnopolska Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Pateronat nad tym wydarzeniem objęli minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel oraz premier Mateusz Morawiecki.

mk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *