TwitterFacebook

[AKTUALIZACJA] Wyszków: Od 14 maja mostem w jedną stronę

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zatwierdziła nowy projekt tymczasowej organizacji ruchu w Wyszkowie. Nie od 7, jak pisaliśmy wcześniej, a od 14 maja mostem kołowym będzie można jedynie wyjechać z miasta. Jest to wynik budowanej tam kładki dla pieszych i rowerzystów.

Po wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego wjazd do Wyszkowa będzie skierowany przez most północny, czyli przez trasę S8. W ramach nowej organizacji ruchu pojawią się trzy tablice informacyjne – na węźle drogowym w Lucynowie, przy drodze krajowej nr 62 Wyszków-Łochów oraz przy trasie S8 od strony Ostrowi Mazowieckiej.

Po poprzednim artykule informującym o planach zmiany organizacji ruchu, zamieszczonym na naszej stronie, pojawiły się zapytania mieszkańców dotyczące funkcjonowania autobusów, które zatrzymują się na przystankach przed mostem, np. w Tumanku. Otóż, jak mówi Robert Garbarczyk, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Mieszkalnictwa i Rolnictwa w Urzędzie Miejskim – Zarówno prywatni przewoźnicy, jak i państwowi, ale też mieszkańcy będą mogli poruszać się ulicą Łochowską i ul. Warszawską do skrzyżowania przy ul. Latoszek. Te skrzyżowanie będzie przejezdne w ruchu na Łochów i Warszawę. Wiec, jeśli ktoś nie zauważy informacji w Lucynowie, to będzie mógł przejechać węzłem w Skuszewie na trasę S8.

Od 7 maja możliwe utrudnienia w ruchu na moście związane z koniecznością wyklejenia linii (wg projektu tymczasowej organizacji ruchu).

Od 14 maja godz. 11.00 – planowana tymczasowa organizacja ruchu na moście kołowym.

Wykonawca robót zapewni przejazd pojazdów wolnobieżnych (maszyny rolnicze, traktory) w kierunku Wyszkowa w godz. 7-18 w dni powszednie. W soboty przejazd pojazdów wolnobieżnych będzie możliwy w godz. 7-12. Na czas przejazdu pojazdów wolnobieżnych ruch zostanie tymczasowo wstrzymany, a samo przeprowadzenie pojazdu odbywać się będzie pod nadzorem osób kierujących ruchem oddelegowanych przez wykonawcę robót. Podobne reguły, jak w przypadku pojazdów wolnobieżnych będą obowiązywały dla wyszkowskiej komunikacji miejskiej.

Nowa organizacja ruchu będzie obowiązywała prawdopodobnie do zakończenia budowy kładki, czyli do końca sierpnia.

MG

8 komentarzy

 1. Pasażerka Odpowiedz

  Czyli autobusy będą normalnie jechać przez Lucynów i nas wysadzać w Tumanku i przed mostem skręcać w prawo ? Mam nadzieje , że będziemy mieli jak wysiadać wracając z pracy i autobusy będą się tego trzymać. Bo wystarczy, że nie mamy jak wracać z Marek do domu bo nie ma praktycznie autobusów.

  1. oumen Odpowiedz

   czy Pani rozumie wgl treść artykułu?

 2. Mieszkanka Odpowiedz

  A czy nie lepiej zorganizować ruch wahadłowy ?

  1. Ja Odpowiedz

   Korek jest jak samochody jadą w dwie strony , a gdyby wprowadzili ruch wahadłowy to już byłby paraliż komunikacyjny.

 3. Pytający Odpowiedz

  A co jeśli ktoś nie ma innego środku transportu i porusza się skuterem, to w jaki ma sposób wjechać do Wyszkowa. Przecież nie można poruszać się nim na drodze ekspresowej.

  1. Anonim Odpowiedz

   Skuter to pojazd wolnobiezny

 4. Mariusz Odpowiedz

  Pamiętam czasem mostu pontonowego. Przydałby się aby przejąć ruch lokalny.

 5. Arek Odpowiedz

  Jakiej szerokości będzie ta kładka? Bo patrząc na plac budowy, to dojazd/dojście do mostu jest szersze (tak na oko) około 50cm. Nie za mało? Koljna „inwestycja na wczoraj”?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *