TwitterFacebook

Napad, pożar i ewakuacja personelu w wyszkowskim szpitalu [FOTO]

Dzisiaj (07.09) na terenie Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie doszło do wielu zdarzeń… w ramach powiatowo-gminnych ćwiczeń obronnych. Wszystko to pod hasłem „Zdrowie 2018”.

Ćwiczenia obronne składały się z trzech epizodów. Pierwszy z nich zakładał działania obronne zarządzania kryzysowego. W drugim miał miejsce atak niezrównoważonego psychicznie mężczyzny, który z bronią palną wkroczył na teren szpitala, a dokładnie do szatni znajdującej się w piwnicy. Tam podłożył ogień. W tym czasie została zawiadomiona Policja, która obezwładniła napastnika. Pracownicy szpitala zarządzili ewakuację i w tym samym czasie poinformowali Straż Pożarną. Dyżurny przyjmujący zgłoszenie zadysponował trzy zastępcy wozów strażackich z Komendy Powiatowej oraz dodatkowe siły z Ochotniczych Straży Pożarnych. Strażacy po zakończeniu akcji gaszenia pożaru i ewakuacji stwierdzili, że w budynku pozostały trzy poszkodowane osoby. Po chwili zostały one odnalezione i przeniesione na zewnątrz.

Jak podkreśla Stanisław Dymek, kierownik Referatu Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Wyszkowie, takie ćwiczenia to sprawdzeniem działań jednostek w nagłym przypadku. – Służy to zgraniu poszczególnych elementów, które są w planach poszczególnych jednostek, tak samo i w planach szpitala powiatowego, starostwa i gmin – informuje.

Powiatowo-gminne ćwiczenia obronne pod hasłem „Zdrowie 2018” prowadzone są wspólnie z Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *