RN
TwitterFacebook

Nowy zawodnik z USA w drużynie Rhinos Wyszków

Do wyszkowskiej drużyny futbolu amerykańskiego Rhinos dołączył zawodnik z USA. Avery Neloms ma wzmocnić ekipę i podzielić się swoim doświadczeniem.

Avery Neloms jest rozgrywającym, znanym już z boisk naszego kraju. Był zawodnikiem w Warsaw Dukes. Jego dobra gra zainteresowała wyszkowskich futbolistów, którzy postanowili podjąć z nim współpracę. Jednak to nie jest pierwszy zawodnik z USA, który wspierał drużynę Rhinos`ów. Jednym z nich był Brian Robinson, obecnie grający w lidze halowej, w Stanach Zjednoczonych.  

Zauważyli go tam przez to, że grał w Europie. Amerykanie chcą przylatywać do Polski, czy ogólnie do Europy i grać w futbol, bo tu mogą się rozwijać. W stanach, jeśli nie dostaniesz się po college`u do NFL jesteś nikim. Twoja kariera futbolowa się kończy. Nie masz szans zostać trenerem. W Europie można się pokazać, rozwinąć. Oni trenują to od dziecka i marzenia dla nich są najważniejsze – mówi Daniel Kanownik, przedstawiciel zarządu Rhinos Wyszków oraz zawodnik i trener grupy defensywnej.

W tegorocznym sezonie wyszkowską drużynę wesprze jeszcze dwóch amerykańskich futbolistów. 14 lutego zza oceanu przyleci Zachery Saleski, który będzie stanowił wsparcie dla strony defensywnej. Z kolei, pod koniec marca, na boisku z wyszkowskimi zawodnikami, trenować będzie Dereck Allen. Jest to młody zawodnik, który pierwszy raz odwiedzi Polskę. Dereck gra na pozycji running back i safety.  

Jest zawodnikiem wszechstronnym. Liczymy na to, że wzmocni ludzi ostatniej linii, którzy zatrzymują dalekie podania. W zeszłym sezonie sprawiało nam to duży problem – przyznaje Daniel Kanownik.

Ekipa Rhinos Wyszków sezon rozpoczyna 17 marca. W inauguracyjnym meczu drużyna zmierzy się z Lakers Olsztyn.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *