TwitterFacebook

Powiat wyszkowski: Po pijaku chciał przekupić policjantów

Do 10 lat więzienia grozi 50-letniemu mężczyźnie, który chciał przekupić policjantów, żeby ci nie karali go mandatem. Okazało się, że prowadził on auto po alkoholu.

Do zdarzenia doszło 24 lipca w miejscowości Gaj na trasie S8. Policjanci z wyszkowskiej drogówki w godzinach porannych zatrzymali do kontroli kierowcę tira, który wcześniej popełnił wykroczenia. Podczas rozmowy z kierowcą wyczuwalna była woń alkoholu, dlatego też policjanci sprawdzili stan trzeźwości 50-letniego mężczyzny. Badanie za zawartość alkoholu wykazało, iż jest w stanie po spożyciu alkoholu.

Policjanci poinformowali mężczyznę o konsekwencjach prawnych wynikający z jazdy pod wpływem alkoholu. Wówczas kierujący chcąc uniknąć odpowiedzialności próbował wręczyć policjantom 300 euro i 100 złotych w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Policjanci o całym zajściu poinformowali dyżurnego, a 50-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Za przestępstwo usiłowania wręczenia korzyści majątkowej sprawcy grozi do 10 lat więzienia.

KPP Wyszków/pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *