RN
TwitterFacebook

Powiat wyszkowski. Tragedia na motocyklu i ciężarówka w rowie. Policjanci podsumowali weekend

Wyszkowscy policjanci podsumowali miniony weekend na drogach. Doszło do śmiertelnego wypadku i sześciu kolizji. Zatrzymano też trzech nietrzeźwych kierujących, rekordzista miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Miniony weekend w powiecie wyszkowskim rozpoczął się tragicznie. W piątek, 6 września, w Brańszczyku na ul. Nabużnej przy Szkole Podstawowej zginął motocyklista. Z policyjnych ustaleń wynika, że kierujący nie dostosował prędkości do warunków na drodze, stracił panowanie nad jednośladem co doprowadziło do wywrócenia motocykla. Mieszkaniec gminy Brańszczyk poniósł śmierć na miejscu.

Do poważnie wyglądającego zdarzenia doszło też wczoraj (8 września) około godz. 14:30 na krajowej „ósemce” w rejonie miejscowości Trzcianka. Kierowca ciężarowego volvo nie zapanował nad pojazdem i przecinając barierę ochronną zjechał z trasy do rowu. Na szczęście skończyło się tylko na kolizji. Kierowca nie odniósł poważniejszych obrażeń.

W ciągu ostatnich dni policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących.  Jeden z nich ma już zakaz dożywotniego prowadzenie wszelkich pojazdów mechanicznych, a mimo to wsiadł za kierownicę i to po pijanemu. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w organizmie 62-letniego kierującego prawie 2,5 promila. Drugi nietrzeźwy kierowca również nie ma uprawnień do kierowania, ale zdecydował się wyjechać na ulicę i to w dodatku mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kolejny z nietrzeźwych kierujących miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie, policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowiedzą przed sądem.

KPP Wyszków/pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *