RN
TwitterFacebook

Szanuję drugiego człowieka, takim jaki jest..

Uczniowie najstarszej klasy Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku (powiat wyszkowski) wraz z wychowawczynią Katarzyną Jermacz co roku planują szczegółowo jak ma wyglądać cały rok szkolny – od najmniejszych szczegółów po najtrudniejsze wyprawy. Jesień rozpoczęli wspólną integracją przy ognisku, podczas której zaśpiewali STO LAT swojemu koledze – Dawidowi z okazji jego 18-tych urodzin i wręczyli piękny tort. Po słodkim poczęstunku odbyła się debata o najważniejszych wartościach w naszym życiu – „Szanuję drugiego człowieka, takim jaki jest”.

Ciekawą lekcję zakończyły wybory do samorządu klasowego. Wybrany gospodarz i jego zastępca przygotowali i rozpalili ognisko. Jak w rodzinie – wspólny posiłek jednoczy i integruje – do stołu zaprosiła wychowawczyni. Na deser koleżanki zaprosiły kolegów do kawiarni, w której serwowały przygotowaną przez siebie szarlotkę z bitą śmietaną i musem truskawkowym. Ten czas ubogacił każdego z uczestników spotkania, a przede wszystkim takie wychowanie przygotowuje do odpowiedzialnej dorosłości.

Spotkanie integracyjne odbyło się w urokliwym miejscu w Wyszkowie. Oczywiście nie mogło zabraknąć lekcji historii, na którą młodzież udała się do kina w Domu Kultury „Hutnik”, aby obejrzeć film pt. „Dywizjon 303. Prawdziwa historia.” Z głowami pełnymi dobrych wrażeń uczestnicy wycieczki powrócili do swoich domów.

W mijającym tygodniu młodzież kl. III PP zakupiła bilety na pociąg do Zakopanego, w którym przez cztery dni w październiku będą realizować innowacyjny program edukacyjno – terapeutyczny przygotowany przez wychowawczynię. Już dziś życzymy wspaniałych wrażeń z pobytu w pięknych górach!!!

ZSS w Brańszczyku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *