TwitterFacebook

W centrum Wyszkowa już (prawie) czysto

Śmieci w przerośniętych krzakach i zakłócanie spokoju w weekendy – to problemy mieszkańców Osiedla nr 7 w centrum Wyszkowa. Burmistrz miasta, całkowite rozwiązanie tych problemów przewiduje dopiero w przyszłym roku.

Podczas wtorkowego (08.05) zebrania mieszkańców Osiedla nr 7 po raz kolejny poinformowano o problemach związanych z nieporządkiem i zakłócaniem spokoju. Plac między ulicą Bankową a Pułtuską jest notorycznie zaśmiecany. Przerośnięte krzaki stanowią też miejsce weekendowych zabaw osób spożywających alkohol. Mieszkańcy Osiedla nr 7 chcą uporządkowania terenu i częstszych kontroli policyjnych.

– U nas na osiedlu, a dokładnie na placu za ul. Bankową 22 w każdy piątek i sobotę, w związku z tym, że niedaleko znajduje się sklep monopolowy „Meta”, ludzie spożywają tam alkohol i załatwiają swoje potrzeby. Tam jest dosłownie wszystko… jeden wielki miszmaszmówi jeden z mieszkańców– Uważam, że miasto robi bardzo dużo, jeśli chodzi o estetykę. I to widać. Ale między Bankową a Pułtuską są, mówiąc delikatnie, bardzo duże zaniedbania dodaje drugi.

Jednak plac, o którym mowa jest własnością prywatną, więc przycinka krzewów leży po stronie właścicieli. Straż Miejska może jedynie ukarać osoby za zaśmiecanie terenu. Burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski przewiduje rozwiązanie problemu dzięki wybudowaniu tam nowej drogi. – Jak będzie ładna, równa, estetyczna droga dojazdowa od ul. Pułtuskiej do ul. Bankowej, przecinająca ten plac, to pojawią się samochody, spacerowicze, po prostu zrobi się ruch. Dodatkowo będzie ona oświetlona, więc nikt w innym celu, jak w celu komunikacyjnym tam się nie pojawi. Dlatego uważam, że docelowo, rozwiązaniem problemów związanych z estetyką, utrzymaniem porządku i poczucia bezpieczeństwa, to jest wybudowanie drogi z oświetleniem. W tym roku uzyskamy zezwolenie na budowę i myślę, że są duże szanse, żeby w następnym ją wykonać – zapowiada burmistrz.

Kolejny problem tkwi w istniejącym sklepie nocnym na terenie Osiedla nr 7. Choć, jak zapowiedział dzielnicowy mł. asp. Mariusz Krupa, funkcjonowanie sklepu może ulec zmianie – W ostatnim czasie doszło do przestępstwa. W sklepie tym został sprzedany alkohol osobie nietrzeźwej. Teraz działanie leży po stronie burmistrza, gdyż urząd gminy wydaje koncesję do sprzedaży alkoholu. Jeśli zapadnie decyzja o wycofaniu tej koncesji, to problem zakłócania spokoju zostanie ograniczony.

Dzielnicowy obiecał również poinformowanie policjantów, głównie pracujących w porze nocnej, żeby częściej kontrolowali teren tego osiedla. Ponadto, po uwagach wniesionych podczas spotkania z mieszkańcami, plac między ul. Bankową a ul. Pułtuską został (prawie cały) uporządkowany.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *