TwitterFacebook

W Wyszkowie trwa festyn Straży Pożarnej [FOTO]

Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie przygotowała dwudniowy festyn z wieloma atrakcjami dla dzieci i młodzieży. Wydarzenie zorganizowano w ramach Powiatowego Dnia Strażaka, 90-lecia OSP w Rybnie, a także 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dwa tory wodne do tarcz (tzw. „koguciki”), przejście przez zadymiony namiot, przejście przez pianę gaśniczą, podawanie prądu gaśniczego z szybkiego natarcia, sikawka ręczna dwucylindrowa, sikawka konna parowa, dmuchana zjeżdżalnia, tory przeszkód, jazda meleksem, pokazy gaszenia substancji ropopochodnej, a także szkolenie medyczne i miasteczko ruchu drogowego przygotowane przez Policję – te wszystkie atrakcje czekają na najmłodszych mieszkańców miasta przed budynkiem KPP SP w Wyszkowie oraz na terenie Parku Miejskiego. Chcemy, żeby dzieci miały dobrą zabawę i tym samym dobrze mówiły o Straży Pożarnej – mówił jeden z organizatorów festynu st. bryg. Marek Krasowski, Komendant Powiatowy KPP SP w Wyszkowie.

Wydarzenie rozpoczęto podpisaniem współpracy między KPP SP a lokalną firmą, która przekazała środki finansowane na wyposażenie i odbudowanie siłowni strażackiej. W zamian za to pracownicy firmy mogą liczyć na wsparcie strażaków – To czego my oczekujemy, to wsparcie merytoryczne, jeśli chodzi o szkolenie naszych pracowników. Potrzebujemy również doradztwa w kwestii zabezpieczenia firmy od strony przeciwpożarowej, bo nasz zakład zatrudnia bardzo wielu mieszkańców Wyszkowa, jak i okolicznych powiatów – mówił wiceprezes zarządu firmy, Tomasz Kędziora.

W strukturach KPP SP pracuje na etacie 54 strażaków. Wspiera ich ponad 1000 strażaków ochotników z 30 jednostek na terenie powiatu wyszkowskiego. Jak poinformował wicestarosta powiatu Adam Mróz, prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Wyszkowie – 9 jednostek OSP włączonych jest do Krajowego Systemy Ratowniczo-Gaśniczego. System ten wymaga doposażenia i przygotowania bardzo zbliżonego do tego, który posiadają zawodowi strażacy. Dzięki tym strukturom, zawodowym i ochotniczym, możemy powiedzieć, że jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do wszelkich zagrożeń na terenie powiatu.

Podczas festynu wyróżniono również uczestników Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież zapobiega pożarom”, a w szczególności Alicję Orlińską ze Szkoły Podstawowej w Rybnie, która zajęła II miejsce w eliminacjach wojewódzkich.

Z pokazem sprzętu i możliwościami strażaków będzie można zapoznać się jeszcze jutro (18.05) w godz. 10-14 przed budynkiem Straży Pożarnej w Wyszkowie oraz na terenie Parku Miejskiego.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *