TwitterFacebook

Wyszków: Będzie bezpieczniej w Leszczydole Starym

W Leszczydole Starym zaplanowano dwie inwestycje, które mają wpłynąć na bezpieczeństwo mieszkańców. Pojawi się oświetlenie uliczne i progi spowalniające.

Oświetlenie uliczne to inwestycja, która planowana jest w Leszczydole Starym od 3 lat. Nowe latarnie zostaną zamontowane od skrzyżowania dróg Leszczydół Stary – Leszczydół Podwielątki do ul. Leśnej. Jednak wyposażenie całego odcinka w odpowiednią ilość oświetleń kosztowałoby ok. 100 tysięcy złotych. Z uwagi na to, że inwestycja będzie finansowana z funduszu sołeckiego, liczba latarni zostanie ograniczona – Powinno być ok. 20 latarni. Ze strony gminy zostało skierowane zapytanie do firm o wycenę 9, a ile dokładnie zostanie zamontowanych, tego jeszcze nie wiemy – mówi Monika Bieżuńska, sołtys Leszczydołu Starego. Na tę inwestycję ma zostać przeznaczony cały fundusz sołecki, czyli 58 tysięcy złotych. Od tej kwoty zależna jest ilość latarni.

Na wspomnianym skrzyżowaniu pojawią się również progi spowalniające. Jeden od strony Leszczydołu Podwielątek, a drugi od ul. Leśnej. Jest to jedno z najbardziej kolizyjnych miejsc we wsi. W ostatnim czasie mieliśmy nieprzyjemne zdarzenie, została potrącona 7-letnia dziewczynka. Doszliśmy do porozumienia z burmistrzem i starostą, żeby coś w tym kierunku zrobić – mówi sołtys. Progi spowalniające prawdopodobnie pojawią się do końca kwietnia.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *