TwitterFacebook

Wyszków bez plaży miejskiej. Mieszkańcy nie kryją niezadowolenia

Ambitne plany na tegoroczne kąpielisko nie zostaną zrealizowane. Organizację plaży wykluczyła trwająca inwestycja na sąsiadującym moście kołowym.

Jeszcze miesiąc temu gmina planowała realizację kąpieliska, jakiego do tej pory w Wyszkowie nie było. Zgodnie z nowymi przepisami prawa wodnego, infrastruktura na plaży miała zostać zwiększona o przebieralnie i natryski. Na decyzję o rezygnacji z organizacji plaży miejskiej wpłynęła budowa kładki pieszo-rowerowej.

– Utrudniony dojazd do Latoszka i ewentualnie dłuższy powrót, hałas, zwiększone pylenie, które pojawiło się przez działania wykonawcy, mniej miejsc parkingowych – te wszystkie uciążliwości wpłynęłyby na mniejszy komfort odpoczynku – mówi Leszek Marszał, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu w Urzędzie Miejskim

Mieszkańcy nie są zadowoleni z takiej decyzji radnych – Bardzo źle, że nie będzie tej plaży, bo z małymi dziećmi fajnie było tam wyjść; – No trudno, będziemy jeździć do Kamieńczyka; – Myślę, że dla miasta to nie jest dobra wizytówka, ale jak widać są inne plany. Jest coś ważniejszego niż plaża; – Ludzie nie będą mieli, gdzie spędzać popołudnia na świeżym powietrzu – mówili dla Radia Nadzieja mieszkańcy Wyszkowa.

Gmina w zamian za organizację plaży miejskiej proponuje dzieciom, ich rodzicom i seniorom bezpłatne wejścia na basen. Szczegóły korzystania z tej oferty są w trakcie ustaleń.

MG

fot. źródło UM

1 komentarz

  1. Pingback: Rekordowa liczba wejść na basenie w Wyszkowie » Portal Informacyjny Radia Nadzieja [wZasięgu.pl]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *